NAUJIENOS

Įspūdinga akimirka: audros metu šalia žaibo pasirodė ir vaivorykštė

Kategorija:

Miestas:
Praėjusią savaitę akinantis žaibas greta vaivorykštės tapo išskirtiniu reginiu JAV Aidaho valstijoje.
Socialinių tinklų vartotojai šį reginį vadino tikru „Motulės Gamtos stebuklu“ ir pasakojo, kad jis buvo nuostabus ir gąsdinantis tuo pačiu metu.

Panašūs reiškiniai fiksuoti ir Oklahomoje. Audrų gaudytojas Jake Heitman, kalbėdamas su „Storyful“ pasakojo, kad šią įspūdingą akimirką jis užfiksavo visai greta Tulsos.
„Pervažiavau per visą audros sistemą ir nuvykau į jos galinį pakraštį, kur aptikau šią nuostabią vaivorykštę,“ – sakė Heitman.

Užfiksuotuose kadruose matoma vakaro dangaus pridengta vaivorykštė, virš kurios smogia didelio žaibo iškrova.
Heitman sakė, kad neįprastą kadrą jis įamžino vos kelios sekundės iki pradedant šį vaizdą filmuoti.
„Įrengiau kameras ir po 30 sekundžių ėmus filmuoti dangų perskrodė nuostabus žaibas,“ – pasakojo vyriškis. Jį labiausiai šokiravo tai, jog atrodė, kad žaibas smogė tiesiai iš vaivorykštės vidurio.
„Niekada anksčiau neteko to matyti, kad žaibas atrodė sklindantis iš vaivorykštės centro. Negali būti nieko geriau,“ – džiūgavo Heitman.

Žaibai yra dažnas reiškinys, lydintis smarkias audras, tuo tarpu vaivorykštės įprastai susiformuoja, kuomet lietus slopsta, taigi toks dvigubas reiškinys yra ypatingai retai matomas fenomenas.
Vaivorykštės žaibai yra reti, nes tikimybė, kad žaibas trenks šalia vaivorykštės yra labai menka, aiškino Randall Cerveny, meteorologijos profesorius iš Arizonos valstijos universiteto.

Abu šie gamtos reiškiniai lietaus lašus naudoja skirtingais būdais, o vaivorykštėms jie reikalingi saulės šviesos sklaidymui. Tuo tarpu žaibai susiformuoja, kuomet lietaus lašeliai įsielektrina.

Visgi, kad vienu metu būtų fiksuojami abu šie reiškiniai, turi lyti ir aplinkoje dangų raižyti žaibai, o tuo pat metu turi vyrauti pakankamai saulės šviesos, būtinos vaivorykštės susiformavimui.
Žmogus turi stovėsi tarp saulės ir audros tiksliai tuo momentu, kai saulės šviesa pasiekia lietaus lašelius, o danguje susiformuoja žaibo iškrova.

Gismeteo.lt 

Reklama