NAUJIENOS

Iš Vilniaus į Rokiškį: primityviosios tapybos paroda keliasi į garsiausios šio meno atstovės gimtąjį miestą

Kategorija:

Miestas:
Respublikinį primityviosios tapybos konkursą vainikavusi paroda iš Gedimino pilies bokšto iškeliauja į Rokiškį – Monikos Bičiūnienės, kurios garbei jau penktą kartą organizuojamas šis konkursas, gimtąjį miestą.

Parodoje, kurią iki liepos 7 d. Gedimino bokšte dar gali spėti išvysti vilniečiai ir miesto svečiai, o nuo liepos 16 d. jau matys rokiškėnai, eksponuojama daugiau nei šimtas išraiškingų primityviosios tapybos pavyzdžių, pasižyminčių džiaugsmingomis spalvų gamomis ir spinduliuojančių šviesą bei puikią nuotaiką.


Parodos kuratorė Lietuvos nacionalinio muziejaus muziejininkė Edita Prelgauskienė pastebi, jog kiek daugiau nei pusę metų Gedimino pilies bokšte veikusi paroda buvo savotiška meno terapija. Švelninant karantino sąlygas šalyje, ši paroda pirmoji pakvietė lankytojus sugrįžti į muziejus.


„Parodai atrinktose 58 skirtingų autorių darbuose karaliauja džiugesys ir pozityvumas, jie tiesiog spinduliuoja šilumą ir optimizmą. Dabar parodą galės išvysti ir Monikos Bičiūnienės gimtojo miesto Rokiškio gyventojai. Planuojama, kad specialiai Rokiškyje rudenį įvyks ir konkurso laureatų apdovanojimų ceremonija“, – teigė E. Prelgauskienė.
Dėl Penktosios Monikos Bičiūnienės premijos varžėsi 68 primityviojo meno atstovai iš įvairių Lietuvos vietovių: Vilniaus, Kauno, Elektrėnų, Druskininkų, Kėdainių, Rokiškio, Ignalinos ir kitur.

Monika Bičiūnienė – tapė slapta ir su sūnaus dažais

Primityviosios tapybos paroda rengiama jau penktąjį kartą. Parodos įprasmina garsiausios primityviosios tapybos atstovės Lietuvoje Monikos Bičiūnienės atminimą ir saugo šios tapybos žanro tradicijas.
M. Bičiūnienė niekada nepretendavo tapti pripažinta autore: paskatinta dailininko sūnaus pradėjo paišyti jau būdama garbaus amžiaus. Dailininkė naudojo sūnaus dažus ir drobes, o galutinį rezultatą – slėpė. Šiandien jos vardas įrašytas į Lietuvos bei pasaulio primityvaus meno istoriją, du darbai saugomi Niujorko Gugenheimo muziejuje, nemažai jų yra Lietuvos muziejuose ir privačiose kolekcijose. 2010 metais įsteigta Monikos Bičiūnienės vardo premija kas dveji metai teikiama geriausiems šio žanro atstovams Lietuvoje.
 
Apie Lietuvos nacionalinį muziejų

Tai vienas pirmųjų Lietuvoje muziejų, įkurtas 1855 metais. Šiandien muziejus saugo daugiau nei 1,5 mln. eksponatų ir vienija vienuolika padalinių, iš kurių aštuoni veikia Vilniuje, trys – Lietuvos regionuose. Ši didžiausia Lietuvos kultūros paveldo saugykla atspindi šalies istorijos raidos etapus nuo akmens amžiaus iki šių dienų ir supažindina su svarbiausiais Lietuvos istorijos reiškiniais bei įvykiais, kurie lėmė visuomenės raidą ir formavo šiuolaikinės Lietuvos tapatybę.
 

Arminas Šileikis,

Lietuvos nacionalinio muziejaus viešųjų ryšių specialistas


Reklama