NAUJIENOS

Iš senojo – naujas medis

Kategorija:

Miestas:

Žagarės regioninio parko direkcija sutarė su Lietuvos arboristų asociacija, kad pastaroji imtų globoti seniausią Žagarės dvaro parko kaštoną, kuris ilgą laiką buvo pažeistas agresyvaus grybo.  Arboristai siekia iš likusių atžalų išauginti naują medį.

Žagarės regioniniame parke prie dvaro rūmų augantis kaštonas yra labai senas, tačiau svarbus savo istorija. Angliškas peizažinis Naujosios Žagarės dvaro parkas - vienas gražiausių Lietuvoje ir sudarytas iš dviejų dalių. 

Dvaro rūmus supanti parko dalis suformuota dar didikų Zubovų laikais. XIX a. pabaigoje parkas buvo rekonstruotas ir išplėstas, pasodinant naująją dalį didikų Naryškinų iniciatyva pagal žymaus dendrologo, Rygos sodų ir parkų architekto Georgo Friedricho Ferdinando Kuphaldto (1853-1938) projektą. Tuomet pasodinta daugiau nei 200 įvairiausių medžių ir krūmų rūšių, kurių didelė dalis Žagarės dvaro parke auga ir dabar. 

Ilgus metus buvęs įspūdingas medis, kaštonas rūmų kieme buvo fotografavimosi bei romantiškų pasimatymų vieta. Stipriai nykti jis ėmė nuo 2016 m., kai dalis kaštono atplyšo dėl Kretchmaria Deusta grybo pažeistos apatinės kamieno dalies. Tuomet atplyšusią, bet dar gyvybingą kaštono dalį mėginta gelbėti ją pakėlus ir parėmus bei sumažinus lają. Atlikus pirminius gelbėjimo darbus kaštonas buvo laistomas, tręšiamas, tačiau vis dėlto atplyšusi šaka nebesužaliavo. 

Vėtros metu kelių metrų aukštyje lūžo ir pagrindinis kaštono kamienas. Likusi kamieno dalis gana aktyviai leidžia naujas atžalas, iš kurių arboristai tikisi išauginti naują kaštoną, kuris įprasmintų buvusį medį senolį.

Aplink likusį kaštono kamieną pašalintos visos smulkios atžalos, paliekant tik penkias stipriausias. Iš jų  ateityje bus palikta tik viena, ilgainiui išaugsianti į naują medį. 

Žagarės regioninio parko direkcijos inf.


Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Vaikų vasara muziejuje
Su Lietuvos vardu lūpose...

Su Lietuvos vardu lūpose...

Tiksi laikrodis, skaičiuodamas sekundes, dienas, mėnesius, metus, laiko dulkėmis užklodamas prisiminimus, džiaugsmus ir skausmus, juk laikas visagalis, bet ar visagalis jis, kai eidamas gatve sutinki Motiną, kurios širdyje laikas...

Reklama