Iš kaimo bendruomenių sąskrydžio sugrįžus
  NAUJIENOS

Iš kaimo bendruomenių sąskrydžio sugrįžus

Kategorija:

Miestas:
Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga kaimo bendruomenių sąskrydžius organizuoja nuo 2004 m.
Kasmet sąskrydžiai sukviečia kaimo bendruomenes iš įvairių šalies rajonų, suvienija bendraminčius savanorius bei suteikia jiems galimybę pasidalinti veiklos aktualijomis ir idėjomis.
 
Birželio 17 d.  asociacija „Plungės kraštas“ dalyvavo Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje Karklėje. Plungės rajoną atstovavo 36 dalyviai iš Žemaičių Kalvarijos, Šateikių, Kulių, Šarnelės, Stanelių, Žlibinų, Prūsalių kaimo bendruomenių. Saulutė, išlindusi iš debesų, geras oras ir gaivus pajūrio vėjelis džiugino sąskrydžio dalyvius, visus suvienijo gyvoji, tautinių juostų virtinė, dėmesį kaustė asocijuotų bendruomenių pirmininkų, pagal regioną, demonstruojami tautiniai kostiumai.  Visiems bendruomeniečiams už prasmingą veiklą dėkojo Lietuvos Respublikos seimo narė Guoda Burokienė, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkės pavaduotojas Povilas Saulevičius, socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas, parlamentaras Mindaugas Maciulevičius, Lietuvos respublikos Žemės ūkio ministro pavaduotojas, Raseinių ir Šakių merai bei kiti garbūs svečiai. Puikią nuotaiką sukurti padėjo amatininkų dirbtuvių bei bendruomenių kiemelių lankymas, Plungės rajono amatininkus atstovavo Kulių bendruomenės narė, mokytoja Regina Malakauskienė su savo raganomis, siuviniais ir mezginiais, bei žlibiniškis Arūnas Normantas su brandintais ožkų sūriais. Be linksmybių vyko ir diskusijos bendruomenėms aktualiais klausimais: ar socialinis verslas tapatus bendruomeniniam verslui, kokios kliūtys trukdo spartesniam vietos veiklos grupių strategijų įgyvendinimui, kaimo bendruomenių kuriamo verslo PVM finansavimas ir daug kitų temų.
Vaišėmis nukrautas stalas, Šateikių ir Stanelių bendruomenės moterų verdamos košės kvapas pritraukė į Plungės bendruomenių asociacijos palapinę nemažą būrį smalsuolių (apie košę jau sklando gandas kokia ji skani, nes atsirado tokių, kurie paragavę košės praėjusių metų sąskrydy, jos ieškojo ir šiemet). Kaimynų kiemeliuose dalinomės patirtimi apie bendruomeninę veiklą, Kauno rajono diskusijų kavinėje vyko diskusijos apie bendruomeninius verslus, viešinimo svarbą ir kitomis aktualiomis temomis, Raseinių ,,Magdės“ organizuotoje loterijoje kiekvienas kiemelio lankytojas džiaugėsi sėkme, dalyvavo įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, molėtiškiai kvietė išbandyti rankų miklumą gaudant aukštaitiškus "žuveliokus" ir susižvejoti žuvį, o kad paslaptingi norai išsipildytų reikėjo dar ir pabučiuoti, labiausiai plungiškiams sekėsi Druskininkų rajono „golfo žaidimo laukuose“ – laimėtas golfo rėmėjų prizas, kvietimas 12 asmenų į Druskininkų edukacinę programą „Sūrūs vėjai“ su „Plepia ponia Druskininkuose“.Plungiškiai pasiūlė pasimelžti ožką ir ne vienas fotografavosi prie nuostabiosios ožkytės su jos šeimininku Arūnu. Plungės komanda jėgas išbandė „Kliūčių ruože“, o į būrį visus sutelkė flešmobas, 10 mažųjų kultūros sostinių atlikėjų koncertas ir apdovanojimai. Visi, Plungei atstovavę dalyviai džiaugėsi jog Šarnelės bendruomenės pirmininkė Rima Jokubauskienė atsiėmė apdovanojimą už dvasinių vertybių puoselėjimą, istorijos saugojimą ir kraštiečių subūrimą.
Linksmai praleidę savaitgalį, pailsėję kaimo bendruomenių nariai grįžo pilni energijos, pasidalinę patirtimi, pabendravę su kolegomis iš visos Lietuvos, nusiteikę toliau dirbti gražius ir prasmingus darbus bei įgyvendinti inovatyves idėjas.
 
Agnė Alčauskienė
Kulių bendruomenės pirmininkė
 

Reklama