NAUJIENOS

Iš farmacijos – į ekologiško maistelio kūdikiams gamybą

Kategorija:

Miestas:
„Gavę paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“, mes perėjome į kitą lygį, nes nupirkta įranga produkciją leidžia uždaryti į visiškai saugią pakuotę. Taip mums atsivėrė eksporto galimybės“, – apie paramos naudą kalba UAB „Biogami“ įkūrėjas ir direktorius Šarūnas Stumbrys.
 
Idėją padiktavo dukrytė
 
Vilniuje veikiančios UAB „Biogami“ steigėjas Šarūnas Stumbrys, kaip pats tvirtina, niekada negalvojo, kad nuspręs kurti įmonę, gaminančią maistą kūdikiams. „Jei kas prieš dešimtmetį būtų apie tai pasakęs, tikriausiai būčiau labai nusistebėjęs: ir kaipgi tau tokios mintys gali lįsti? – juokauja verslininkas ir paaiškina: – Esu farmacininkas. Darbe gaunamos pajamos  mane visiškai tenkino.“
Gyvenimą aukštyn kojomis pradėjo versti 2010 metais gimusi dukrytė.  „Kai reikėjo ją papildomai maitinti, atsirado netikėtas rūpestis. Mergaitė visiškai nevalgė jokių užpilamų košių. Su žmona nutarėme patys gaminti vaikui maistelį. Nusipirkome ekologiškų grūdų. Prieš kiekvieną vaiko maitinimą juos virdavome 20 minučių, paskui trindavome. Procesas užtrukdavo pusę valandos. Per tą laiką dukrytė verkia, klykia, reikalaudama, kad greičiau duotume valgyti. Su žmona supratome, kad reikia kažką kitaip daryti, – kelią į verslą peržvelgia Šarūnas. – Tada pabandėme grūdus susimalti kavamale, bet joje susidaro kelios frakcijos – kruopytės ir miltai. Verdant tokia košė sušokdavo. Kadangi miltai nėra pats geriausias produktas, pradėjome sijoti, maisteliui palikdami tik stambesnes daleles. Joms išvirti užtekdavo penkių minučių. Tačiau tai vėl daug darbo ir laiko reikalaujantis žaidimas. Nusprendėme prisidaryti daugiau paruoštukų. Kadangi esu medikų vaikas – mama pediatrė, o tėtis farmacininkas, iš vaikystės buvau įpratęs aiškintis maisto produktų sudėtį. O dar pats farmaciją esu baigęs. Išsiaiškinau, kad skirtingi grūdai turi skirtingų žmogaus organizmui reikalingų medžiagų.  Po truputį pradėjome grūdus įvairinti.“
Atėję vaikus auginantys pažįstami vis dažniau paprašydavo ir jiems duoti paruoštukų. Pabandžiusieji vėl jų prašydavo. Šarūnui pamažu rutuliojosi verslo idėja. 

Praradimu matuotas pirmasis bandymas

Atėjo diena, kai Šarūnas nusprendė atsisakyti farmacininko darbo, atsisveikino su partneriais ir ėmėsi kurti savo verslą. 2012 m. įregistravo uždarąją akcinę bendrovę. Prisipirko, kaip jis manė, ekologiškų grūdų po kelis šimtus kilogramų, kaip reikalaujama, atliko  po du tūkstančius litų kainuojančius grūdų mėginių tyrimus ir ... iš aštuonių mėginių nė vienas nebuvo tinkamas kūdikių maisteliui. „Likau ir be santaupų, ir be žaliavos. Pirmiausia norėjosi bėgti laukais, mesti viską ir grįžti į farmaciją. Paskui apsiraminau. Užsispyrimo ir atkaklumo man niekada netrūko. Pasakiau sau: „Jei kiti gali, galiu ir aš“. Ir visko ėmiausi iš naujo. Buvo tikrai sunku.  O dar gimė sūnus. Vaikai valgyti nori, pinigų nėra“, – sunkiausias dienas prisimena Šarūnas.

Tiestis padėjo parama

Tuo metu per kredito unijas buvo suteikiami lengvatiniai kreditai. 50 tūkstančių litų kreditą bendrovės „Biogami“ direktorius Šarūnas Stumbrys įvardija kaip pirmąją jo verslui svarbią paramą. „Įsirengėme cechiuką, nusipirkome pirmąją įrangą. Gamybą pradėjome nuo trijų košių. Dabar gaminame dešimties rūšių košes. Susikūrėme ir užpatentavome prekinį „Mamuko“ ženklą. Pirmuosius gaminius pradėjome pardavinėti ekologiško maisto parduotuvėlėse. Paskui mus pastebėjo du Lietuvoje veikiantys prekybos  tinklai. Košes fasuodavome į popierinę pakuotę. Tai nėra patogu. Produktas lengvai gali gauti drėgmės ir prarasti savo kokybę. Apie eksportą su tokia pakuote nė galvoti negalėjome, – pasakoja pašnekovas. – Kai išsiaiškinau galimybę gauti paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programą, jau žinojau, kam ji man reikalinga – norėjome nusipirkti gamybos-fasavimo įrangą, kad galėtume savo produkciją fasuoti į nepralaidžią pakuotę.“
UAB „Biogami“ gamybos bazei modernizuoti buvo skirta daugiau kaip 47,8 tūkst. eurų parama. Rinkdamasis įrenginį verslininkas įvertino ir jo priežiūrą. Tarkime, iš Kinijos buvo galima kur kas pigiau nusipirkti įrenginį, bet labai sudėtinga jo priežiūra. Pirko iš Europos. Tai labai atpigino įrenginio priežiūros išlaidas. Drėgmei ir orui nepralaidžią pakuotę perka iš Švedijos firmos, pelniusios garsiausių pasaulio gamintojų  pripažinimą. Produkcija pagaminama ir uždaroma apsauginių dujų atmosferoje. Taip produktas natūraliai užkonservuojamas. „Kol kas į užsienį išvežame apie 10 procentų savo gaminių. Košes su „Mamuko“ ženklu galima rasti Lenkijos, Bulgarijos, Anglijos, Airijos prekybos centruose. Mezgasi bendradarbiavimas su Ukraina, Azijos šalimis. Kol kas tai yra mūsų nedidelis, bet augantis versliukas“, – šypsosi Šarūnas.
Šiuo metu bendrovėje „Biogami“ dirba septyni žmonės.
„Džiugu, kad  ūkininkų, auginančių reikalavimus kūdikių mitybai atitinkančius grūdus, Lietuvoje daugėja. Ir labai gerai, kad Lietuvos mamos vis labiau supranta maisto kūdikiui svarbą. O man didžiausia laimė būtų, jei įmonė išaugtų iki tarptautinio lygio ir „Mamuko“ košė būtų pasaulio prekybos centruose“, –  lūkesčiais pasidalija Šarūnas Stumbrys.
UAB „Biogami“ – pirmoji ekologiškų košių kūdikiams ir vaikams gamintoja Lietuvoje. Įmonė  gamina produkciją, kurios sudėtyje – tik aukščiausios kokybės ekologiškos žaliavos, užaugintos Lietuvos ir ES ekologiniuose ūkiuose. Produkcija išskirtinė tuo, kad visame gamybos procese nėra naudojami jokie maistiniai priedai ar konservantai. Produkcija gaminama bendradarbiaujant su Lietuvos pediatrais ir gastroenterologais, kad atitiktų kūdikių ir vaikų sveikos mitybos reikalavimus.
2018 metų rugsėjo mėnesį Žemės ūkio ministerija apdovanojo tris geriausias šalies įmones, gaminančias ekologiškus maisto produktus. Trečiosios vietos laimėtoja – UAB ,,Biogami“ – buvo įvertinta už ekologiškos produkcijos gamybą mažiausiems vartotojams.
 
Nuotraukose
UAB „Biogami“ įkūrėjas ir direktorius Šarūnas Stumbrys

Karolina Baltmiškė
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Idealistoj neniam maljuniĝas100 metų Pakaunėje

100 metų Pakaunėje

Pirmoji šiais metais Kauno rajone 100 metų jubiliejų švenčia Marijona Juočienė. Nuo gimimo Kauno rajone gyvenanti moteris jau daugiau kaip 60 metų dienas leidžia miškų apsuptame Garanciškės kaime, Garliavos...

Reklama