Iš Aukštaitijos bibliotekininkų sąskrydžio grįžo su laimėjimu
  NAUJIENOS

Iš Aukštaitijos bibliotekininkų sąskrydžio grįžo su laimėjimu

Kategorija:

Miestas:
Birželį Bygailiuose (Panevėžio r.) vykusiame 9-tajame Aukštaitijos bibliotekininkų kultūros ir sporto sąskrydyje pasvaliečiai laimėjo pirmą vietą ir ateinančią vasarą rengs sąskrydį Pasvalio rajone. Sąskrydyje taip pat dalyvavo Zarasų, Kupiškio, Rokiškio, Panevėžio rajonų bibliotekų darbuotojai. Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos komanda laimėjo už geriausią savo stovyklavietės pristatymą ir už sėkmingą pasirodymą komandinėse rungtyse. „Džiaugiamės laimėjimu ir garbe ateinančiais metais rengti sąskrydį namuose. Tikimės, kad tai bus puiki proga pristatyti mūsų kolegoms aukštaičiams Pasvalio krašto kultūrinę ir turistinę bazę. Planuosime ir rengsimės visus metus!“ entuziastingai kalbėjo iš sąskrydžio grįžusi pasvaliečių komanda.

Devintus metus iš eilės vieną birželio savaitgalį vykstantis Aukštaitijos bibliotekininkų kultūros ir sporto sąskrydis suburia per 200 žmonių. Biblotekos siunčia į sąskrydį savo komandas, sudarytas iš 10-12 žmonių ir juos lydinčius „sirgalius“. Komandos rungiasi orientacinėse varžybose, geriausiai įrengtos stovyklavietės rinkimuose, bibliotekų prisistatymuose scenoje ir žaidimų rungtyse. Jų pasirodymus vertina komisija, kuri už kiekvieną įvykdytą užduotį skiria balus. Laimi daugiausiai balų surinkusi komanda. Šių metų sąskrydyje daugiausiai balų surinko pasvaliečiai.

Į pušyne ant smėlėto Lėvens kranto įsikūrusią poilsiavietę „Trimitas“, kur vyko šių metų sąskrydis, pasvaliečiai atriedėjo bibliobusu. Pasvalio biblioteką jie pristatinėjo su šūkiu „Sportas, knyga, sveikata – mūs šauni biblioteka.“ Pasvaliečiai šmaikščiai pademonstravo, kaip siejasi skaitymas ir sveikas gyvenimo būdas. Savo stovyklavietėje jie įrengė „skaitymo kubilą“ su vantomis ir prie šono prisišvartavusia tikra mobilia biblioteka. Pasvaliečių įrengta stovyklavietė surinko aukščiausią galimų balų skaičių. Simpatijas pelnė ir jumoristinis kubilas, ir vienintelis Lietuvoje veikiantis pasvaliečių bibliobusas, kuriame sąskrydžio lankytojams buvo pristatinėjamos mobilios bibliotekos paslaugos. Scenoje pasvaliečiai demonstravo sportinius pratimus, tinkamus daryti skaitant knygas ir nemažai balų surinko sporto ir proto rungtyse: dainų, žodžių ir patarlių spėlionėse, vandens balionų tinklinyje, kamuoliukų ridenimo užduotyse, spartumo estafetėse. Po varžybų sukaitusios komandos surengė maudynes Lėvenyje, o vasaros sutemas pasitiko mokydamiesi linijinių šokių ir linksmindamiesi bibliotekininkų diskotekoje su panevėžiečių muzikine grupe „Largo“. Į Pasvalį Mariaus Katiliškio bibliotekos komanda parsivežė pirmos vietos diplomą su medaliu ir Aukštaitijos bibliotekininkų sąskrydžio vėliavą, kurią aukštai iškels kitų metų birželį Pasvalio lygumose.

Jūratė Genytė

Reklama