NAUJIENOS

IR šildytuvas namuose – už ar prieš ?

Kategorija:

Miestas:

Galbūt ieškote šildymo sprendimo namams ir akis užkliuvo už mažai žinomo infraraudonųjų spindulių šildytuvo ? Gal tiesiog domitės naujovėmis ir norite suprasti, kas tie IR šildytuvai ir kokiomis sąlygomis juos naudoti naudingiausia ? Perskaitykite šiuos pastebėjimus ir susidarysite įspūdį.

Viena pagrindinių šių šildytuvų savybių – jais nešildomas oras, o naudojami infraraudonieji spinduliai, kurie tiesiogiai pasiekia žmones, daiktus ar sienas, pasitaikiusius veikimo lauke. Dėl šios priežasties išryškėja keletas pagrindinių savybių:

 Šildymo kryptis gali būti reguliuojama. Tai yra didžiulis privalumas, kai šildymas reikalingas tik konkrečioje vietoje. Žinoma, pareguliavus šildymo kampą bei šildytuvo nuotolį, galima apšildyti ir gana didelį plotą. Būtina suprasti, kad kuo mažesnis plotas bus šildomas, intensyvesnė šiluma gali būti gaunama.

Šildytuvai gali būti naudojami tiek pastatų viduje, tiek išorėje. Kadangi nėra šildomas oras, todėl nepatiriami dideli šildymo nuostoliai ir galime drąsiai mėgautis šildymu net lauke. Puiki proga paversti savo terasą ar vidinį kiemą dar jaukesniu ir atsiradusia galimybe praleisti daugiau laiko gryname ore, net kai orai nelepina.

Šiluma sklinda vos tik įjungus šildytuvą. Jei patalpa ar vieta, kurioje planuojate įjungti šildymą yra naudojama tik periodiškai, IR šildymas taip pat yra puikus pasirinkimas. Įsivaizduokite, kad turite standartinį elektrinį šildytuvą ir planuojate popietę praleisti tvarkydami retai naudojamą palėpę. Spėju, kad šildytuvą reikėtų įjungti bent kelias valandas prieš, o jei lauke yra stipriai šalta, tuomet dar anksčiau.

Patalpose su aukštomis lubomis, IR šildymas tampa išsigelbėjimu. Kadangi šiltas oras turi savybę kauptis viršuje, pastatuose su aukštomis lubomis tradicinis šildymo būdas tampa labai neefektyvus, nes tam, kad apačioje esantys žmonės pajustų šilumą, yra reikalinga sušildyti visą orą, esantį patalpoje. Tokioje situacijoje pasitarnauja IR šildytuvai, kurie montuojami viršuje ir kryptingai šildo į apačią. Šildymas prasideda vos tik įjungus prietaisus.

Tokie yra pagrindiniai IR šildymo privalumai. Žinoma, yra situacijų, kai IR šildymas nėra pats geriausias pasirinkimas. Tad būtina atsižvelgti į šildymo specifiką ir pasirinkti labiausiai tinkamą variantą.

 


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama