NAUJIENOS

IN MEMORIAM Emilija Poškutė-Pumputienė

Kategorija:

Miestas:

Naktį į sekmadienį, š.m. lapkričio 14 d., į kelionę amžinybės jūromis iškeliavo Emilija Poškutė-Pumputienė. Lietuva ir Klaipėda neteko asmenybės, savo gyvenimą skyrusios grafikai ir meno pedagogikai.

Emilija Poškutė-Pumputienė gimė 1947 m. liepos 22 d. Alytaus raj, Talokių kaime. Menininkė 1966–1972 m. Valstybiniame dailės institute studijavo grafiką. Dailės parodose dalyvaudavo nuo 1973 m. Nuo 1986 m. buvo Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Daugelį metų dirbo Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos Dailės skyriaus pedagoge. Dailininkė kūrė estampo ir ekslibriso srityse, daugiausia oforto-akvatintos ar mišria technika. Jos kūriniams būdingas kruopštus, detalus piešinys, realistinių ir sakralinių elementų jungtis. Nemažai savo kūrinių menininkė buvo padovanojusi Klaipėdos jūrininkų ligoninei.

Velionė bus pašarvota Klaipėdoje, Aternos laidojimo namuose, Joniškės g. 36, nuo 15 val. Karstas išvažiuos laidojimui į Alytų penktadienį, lapkričio 19 d., 10 val. Velionė bus palaidota šalia savo tėvų ir vyro Valdo Alytaus miesto kapinėse, Ulonų g. 97.
Reklama