NAUJIENOS

Ignalinos rajone kuriami bendruomeniniai vaikų globos namai

Kategorija:

Miestas:
Ignalinos rajone, Didžiasalyje, kuriami dveji bendruomeniniai globos namai. Šiuo metu vyksta remonto darbai, baldų ir kitų priemonių pirkimas. Bendruomeniniai vaikų globos namai – tai trumpalaikę ar ilgalaikę socialinę globą teikianti socialinės globos įstaiga, kurioje kuo panašesnės į šeimos gyvenimą sąlygomis namų aplinkoje gyvena ne daugiau kaip 8 vaikai. 

 

Ignalinos rajono savivaldybės administracija įgyvendina Europos regioninės plėtros fondo lėšomis finansuojamą projektą „Bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų tinklo plėtra Ignalinos rajono savivaldybėje“, kurio tikslas – užtikrinti sklandų perėjimą nuo institucinės globos prie bendruomeninių socialinių paslaugų. Pasak institucinės globos pertvarkos ekspertų, būtina sudaryti tokias sąlygas, kad vaikai jaustųsi augantys savo, o ne valdiškuose namuose, kad gyventų jaukioje šeimos aplinkoje, bendruomenės apsuptyje, kaip kiekvienas iš mūsų. Tai yra esminis momentas, lemiantis skirtumą nuo institucijos.

 

Tikimasi, kad ir Didžiasalio bendruomeniniuose globos namuose vaikai pajaus gerus pasikeitimus. Vieni 5 kambarių namai įrengti sujungus du Savivaldybės administracijos  nupirktus butus.  Čia gyvens 8 vaikai. Jiems skirtos patalpos: virtuvė, drabužinė, bendrasis kambarys (valgomasis, žaidimų, bendravimo), dveji vonios kambariai. Vaikai kambariuose gyvens po du,  jie turės   individualias veiklos ir pamokų ruošos vietas. Antrieji namai bus įrengti Savivaldybės administracijos patikėjimo teise valdomame keturių kambarių bute,  kuriame apsigyvens 5 vaikai. Kaip akcentuoja ekspertai, tiek išorinė, tiek vidinė aplinka, kurioje gyvena vaikas, turi didelę reikšmę sėkmingai jo raidai ir tolimesniam įsitvirtinimui gyvenime, todėl ypatingas dėmesys bus skiriamas ne tik aplinkai, bet ir šeimyniškumo kūrimui.
Projekto lėšomis taip pat suremontuotos Vaikų dienos centro patalpos (Pupienos g. 4, Didžiasalis), nupirkti nauji baldai.  Kaip sakė Didžiasalio vaikų dienos ir socialinės paramos šeimai centro direktorė Audronė Petrovienė, patalpos padidintos, pritaikytos neįgaliesiems. Dienos centrą lankys 25 vaikai.  

Laima Kovalevskienė
 
Nuotraukose: atnaujintas Vaikų dienos centras
 

Reklama