NAUJIENOS

Ignalinos mokyklai 110

Kategorija:

Miestas:
Rugsėjo 2 dieną Ignalinos krašto muziejuje atidaryta paroda, skirta pirmosios mokyklos Ignalinoje įsteigimo 110-osioms metinėms. Pirmoji mokykla caro laikais Ignalinoje atidaryta 1906 metais geležinkeliečiams priklausančiame mediniame pastate. Mokykla, kurią lankė daugiausia geležinkeliečių vaikai ir buvo mokoma rusų kalba, gyvavo iki Pirmojo pasaulinio karo pradžios. 2006 metų rugsėjo mėnesį prie senojo buvusios mokyklos pastato Geležinkelio gatvėje buvo atidengta drožėjo Gintaro Černiaus pagaminta atminimo lenta.
Kaip sakė parodą pristačiusi muziejaus direktorė Renata Veličkienė, per šimtmetį mokyklos istorijoje pasikeitė viskas: knygos, drabužiai, mokymo priemonės, todėl šiandien muziejinėmis vertybėmis tapo, rodos, dar visai neseniai mūsų dėvėtos uniformos ar mokykliniai suolai, už kurių teko sėdėti. Parodoje eksponuojami ir senesni daiktai: medinės knygų dėžutės, seni vadovėliai ir sąsiuviniai bei labai iškalbingos senosios fotografijos. Už pagalbą rengiant parodą dėkota Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijai, buvusiam ilgamečiam direktoriui Juozui Repšiui, mokytojai Janinai Berezinai, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjai Rimantai Vilčinskienei. 
Direktorė perskaitė 1958 metais rašytą mokinės padėkos laišką mokytojai, o vėliau pakvietė savo prisiminimais pasidalinti dvi garbaus amžiaus mokytojas Alfonsą Skripskienę ir Eleną Umbražiūnienę. Jos prisiminė savo mokinius, pasidžiaugė daugelio pasiekimais, pasakojo apie darbą Ignalinos 1-ojoje vidurinėje mokykloje, jos vadovus ir kolegas mokytojus. Gražiais žodžiais minėtos nusipelniusios mokytojos ir didžios asmenybės Stefanija Janauskaitė-Strazdienė, Aldona Kruopytė, neįkainojamą palikimą po kruopelę surinkusi kraštotyrininkė  Onutė Černienė. „Kiekviename laike buvo gerų ir gražių dalykų. Didžiavausi, kad teko dirbti tokių darbščių, kūrybingų ir gabių žmonių kolektyve, ir mokiniai buvo labai geri...“,- pasakojo E. Umbražiūnienė.
Muziejininkė Marija Kirkienė apžvelgė švietimo Ignalinos krašte istoriją. Renginyje dalyvavęs savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis dėkojo už prasmingą renginį ir parodą bei prisiminė, kad ir pats Ignalinos 1-ojoje vidurinėje mokykloje mokėsi trejus metus. Mero teigimu, ši paroda – „tai mūsų krašto, mūsų miesto ir mūsų pačių istorijos atspindys“.
Renginį papuošė Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos pirmokai – Aurėja, Nojus ir Orestas – deklamavę mokyklai skirtus eilėraštukus.  Vėliau meras H. Šiaudinis  ir progimnazijos direktorė Danutė Jatulė apdovanojo dešimt geriausių ir aktyviausių  mokinių, laimėjusių tradicinius  „Šauniausio kudabiečio“  rinkimus. Padėkos ir suvenyrai buvo įteikti Melikai Rakauskaitei, Dovydui Vaitkevičiui, Andriui Gasiukevičiui, Matui Kovalevskiui, Rokui Jurėnui, Vestai Cicėnaitei, Danielai Kristiansen, Rugilei Goštautaitei, Brigitai Musteikytei ir Livijai Žilėnaitei.
 
Parengė Lina Kovalevskienė

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama