NAUJIENOS

Ignalinietis išlydėtas į Europos jaunimo olimpinį festivalį

Kategorija:

Liepos 24 dieną Ignalinos rajono savivaldybėje į Tbilisyje vyksiantį Europos jaunimo olimpinį festivalį išlydėtas Ignalinos plaukimo klubo narys Erikas Kapočius. Mero priėmime savivaldybėje dalyvavo  sportininko tėveliai Dalia ir Gintaras, savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, Ignalinos kultūros ir sporto centro atstovai. Jaunajam sportininkui linkėta sėkmingų startų ir gerų įspūdžių. Į Tbilisį  keturiolikmetis vaikinas vyksta kartu su treneriu Eugenijumi Rakitinu ir tėveliais. Iš viso Europos jaunimo olimpinio festivalio Lietuvos rinktinėje - 45 sportininkai,  11-ka iš jų plaukikai.

Kaip sakė savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, galime tik džiaugtis ir didžiuotis Eriko pasiekimais bei galimybe dalyvauti tokio lygio varžybose. „Ne kartą esame lydėję į garbingas varžybas mūsų sportininkus, olimpiečius. Pastaraisiais metais pastebime, kad mūsų plaukikai tvirtai įėjo į Lietuvos jaunimo plaukimo elitą. Tai didelė garbė Ignalinai ir mums visiems...,- sveikindamas Eriką kalbėjo meras. Visa gražia Kapočių šeima, šviesiomis viltimis, dideliais norais džiaugėsi ir sėkmės linkėjo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimanta Vilčinskienė, Ignalinos kultūros ir sporto centro direktorius Darginas Mikėnas.

Erikas pasakojo, kad plaukti išmoko vaikystėje kartu su tėvais atostogaudamas prie jūros. Nuo pirmos klasės jis pradėjo lankyti Ignalinos baseino plaukimo būrelį. Dabar vaikinas dalyvauja įvairiose plaukimo varžybose ir tiesiog stebina savo laimėjimais.  Šiais metais Lenkijoje vykusiose „ISMM Sheraton Poznan Cup“ tarptautinėse plaukimo varžybose 25 metrų ilgio baseine Erikas Kapočius iškovojo 6 aukso ir 1 bronzos medalį, taip pat pagerino tris Lietuvos 15-mečių berniukų rekordus. Sėkmingos  buvo ir pavasarį Alytuje vykusios Lietuvos jaunių – jaunimo plaukimo pirmenybės.  Iš jų Erikas grįžo net su keturiais aukso medaliais ir vienu Lietuvos iki 15 metų vaikinų rekordu (plaukiant 100 m krūtine - 1 min. 07,72 sek.). Baltijos šalių plaukimo čempionate ignalinietis džiaugėsi trimis rekordais, o gegužės mėnesį Anykščiuose vykusiame plaukimo festivalyje dukart pagerintu 100 m krūtine rungties festivalio rekordu. Perspektyviam plaukikui iš viso pavyko pagerinti 8 rekordus, vieno jų (400 m plaukimo kompleksiniu būdu) niekas neįveikė nuo 1979 metų.

Lina Kovalevskienė

 


Reklama