Ignalina – geležinkelio išaugintas miestas
  NAUJIENOS

Ignalina – geležinkelio išaugintas miestas

Kategorija:

Miestas:
Rugsėjo 18 d.  Ignalinos krašto muziejuje pristatyta įdomi edukacinė ekspozicija „Kelionė geležinkelio istorijos bėgiais". Surinkta daug vertingos istorinės medžiagos, kuri pateikta patraukliai, interaktyviai, pritaikyta ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Tai magnetinės lentos, žaislai, kubai. Visa informacija su nuotraukomis pateikta stenduose. Ekspoziciją puošia keliones primenantys seni lagaminai, kuriuos muziejui dovanojo ignaliniečiai.


 
Ignalinos istorija neatsiejama nuo geležinkelio. Buvusi kelių trobų gyvenvietė augti pradėjo 1862 m., nutiesus geležinkelį Sankt-Peterburgas – Varšuva. 1866 m., kaip minima rašytiniuose šaltiniuose, prie naujos geležinkelio stoties jau gyveno 85 žmonės, buvo policijos būstinė, smuklė ir parduotuvė. Ignalina lengvai nukonkuravo buvusią didesnę ir svarbesnę Palūšę, nes amatininkai, prekybininkai kraustėsi gyventi arčiau geležinkelio. 1895 m. dokumentai rodo čia gyvenus jau 300 gyventojų.

 

Daug įdomių faktų apie geležinkelių istoriją ir apskritai traukinius pateikė akad. prof. habil. dr. Algirdas Vaclovo Valiulis paskaitoje „Garo slibino pasirodymo legendiniame Igno ir Linos mieste jubiliejus". Juk pirmasis traukinus iš Daugpilio iki Ignalinos atvažiavo prieš 160 metų – 1860-aisiais. Viso geležinkelio ruožo statyba baigta po dvejų metų. Ignalinos geležinkelio stotis buvo ketvirtos klasės (Dūkšto – trečios). Senąją medinę stotį dabar galima pamatyti tik nuotraukose. Iš kelių jai priklausančių pastatų išlikęs tik vienas. Šešiakampio plano, 2 aukštų vandens bokštas buvo skirtas vandeniui pilti į garvežius, vėliau tiekė vandenį gretimiems namams. Šiuo metu jis nenaudojamas ir tam pritaikytas galėtų būti puiki vieta ekspozicijai ar edukacijai.

 

Renginį papuošė kraštiečio, bardo, dainų autoriaus ir atlikėjo Kazimiero Jakučio koncertas. Beje, jis yra koncertavęs ir Ignalinos geležinkelio stotyje. Svečiams ir visiems susirinkusiems dėkojo muziejaus direktorė Renata Veličkienė, savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas ir Seimo narys Gintautas Kindurys.

 
Renginys „Kultūros paveldas ir edukacija“, skirtas Europos paveldo dienoms, taip pat geležinkelių paveldo aktualizavimui, sklaidai bei edukacijai.
 
 
Parengė Lina Kovalevskienė,
Ignalinos rajono savivaldybės administracijos
Vyr. specialistė ryšiams su visuomene

Susitikimas su politologais

Susitikimas su politologais

Trakų viešojoje bibliotekoje spalio 21 d. vyko susitikimas su politologais Linu Kojala ir Vladimiru Laučiumi. L. Kojala – Rytų Europos studijų centro (RESC) direktorius, taip pat šiuo metu yra Vilniaus universiteto...


Reklama