NAUJIENOS

Į šventę rinkosi visų kadencijų politikai, buvę ir esami savivaldos darbuotojai

Kategorija:

Miestas:
Spalio 12-ąją Ukmergėje ypatingai paminėta Savivaldos diena. 2018-aisiais, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais, ta proga buvo sušauktas iškilmingas visų kadencijų Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdis.
 
Į jį buvo pakviesti buvę ir esami savivaldybės vadovai, Tarybos nariai, savivaldybės administracijos, seniūnijų darbuotojai, seniūnaičiai, bendruomenių pirmininkai. Tai pat dalyvavo svečiai iš užsienio – Pelva (Estija), Lyvani (Latvija) ir Calendžicha (Sakartvelas/ Gruzija) savivaldybių atstovai bei saviveiklininkų kolektyvai, kiti svečiai.
 
11-asis Tarybos posėdis vyko Ukmergės kultūros centro salėje, o į jo darbotvarkę buvo įtraukti tik trys klausimai. Posėdis pradėtas visiems susirinkusiems sugiedojus Lietuvos valstybės himną. Po to tylos minute buvo pagerbti Anapilin iškeliavę Tarybos nariai. Vėliau parodytas specialiai sukurtas filmas, kuriame apžvelgtas visas, per 28 metus, Ukmergės rajono savivaldos nueitas kelias, pakalbinti buvę ir esami rajono vadovai.
 
Į Tarybos posėdžio Piliečių tribūną kilo trys kalbėtojai: 1995-1997 metų kadencijos savivaldybės meras, 2003–2007 metų kadencijos tarybos narys Sigitas Čirba, nuo 1990 metų buvęs rajono valdytojas, o nuo 2002-ųjų – savivaldybės administracijos direktorius Pranciškus Tamoševičius ir Lyduokių seniūnijos Nuotekų seniūnaitijos seniūnaitis Rimantas Zinkevičius.
 
Posėdžio metu už ypatingus nuopelnus įvairiose vietos savivaldai reikšmingose srityse buvo pagerbti kraštui nusipelnę, savivaldybę garsinantys asmenys.
Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas keturiems ukmergiškiams įteikė Mero padėkos ženklus.
 

Mero padėko ženklu už sėkmingą ilgametį darbą vietos savivaldoje, patrauklios aplinkos kaimiškose vietovėse kūrimą ir Veprių krašto kaip turizmo objekto pristatymą apdovanota buvusi ilgametė Veprių seniūnijos seniūnė Dalė  Urbonienė, už sėkmingą ilgametį darbą vietos savivaldoje, ypatingą ir neišsenkantį visuomeniškumo, pilietiškumo ir bendruomeniškumo pavyzdį - buvęs ilgametis Želvos seniūnijos seniūnas Kęstutis Mikalajūnas, už pagalbą savivaldai teikiant socialines paslaugas ir neįgaliųjų bendruomenės telkimo, užimtumo, paramos iniciatyvas  – Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė, Ukmergės kultūros centro mišraus choro „Bočiai“ vadovė Zita Kviklienė, o už ilgametę švietėjišką veiklą ir gyvybiškai reikšmingas iniciatyvas, vykdant krūties vėžio prevenciją -   buvusi pedagogė ir aktyvi profesinių sąjungų narė, buvusi Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos profsąjungos pirmininkė, 1990–2002 metų buvusi Ukmergės rajono savivaldybės tarybos narė Valentina Vaičiūnienė.
 
Paskutinis, trečiasis šio posėdžio klausimas - Bendradarbiavimo ketinimų protokolo tarp Ukmergės rajono ir Calendžicha savivaldybių pasirašymas.  Šį svarbų dokumentą visų šventės dalyvių akivaizdoje pasirašė Ukmergės rajono savivaldybės meras R. Janickas ir  Calendžicha savivaldybės vicemeras Severiane Sherozia. Šios istorinės akimirkos metu į sceną buvo pakviesti ir šių dviejų savivaldybių draugystės bei bendradarbiavimo pagrindiniai iniciatoriai – tarptautinio  folkloro festivalio „Pokrovskije kolokola“ organizatorė, iš Ukmergės kilusi Irena Zacharova bei du festivalio kolektyvai  „Arinuška“ (Lietuva) ir „Bedinera“ (Sakartvelas). 
 
Iškilmingą visų kadencijų Tarybos posėdį vainikavo įspūdingas įspūdingas koncertas, kuriame koncertavo  „Arinuška“, „Bedinera“, „Folk Melody“ (Estija), „Turki“ (Latvija) ir „Pyniava“ (Ukmergė, Lietuva).

Daiva Zimblienė
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Muziejus – geriausia vieta mokytisJonui Svilainiui – 100

Jonui Svilainiui – 100

Vasario 8 dieną Didžiosios Kovos apygardos „B“ rinktinės Dieduko, Žaibo ir Audros būrių partizaną, buvusį politinį kalinį ir aktyvų politinių kalinių sukilimo 1953 m. Vorkutos lageryje dalyvį Joną Svilainį (Liūtą)...

Reklama