NAUJIENOS

Į sėkmę veda tik savyje surasta sėkmės formulė

Kategorija:

Kiekvienas norime būti sėkmingas, bet ne visiems tai pavyksta. Dažnai savęs klausiame: kodėl? Ir atsakymą toli gražu randame ne visi, užmiršdami, kad sėkmę galime pasiekti visapusiškai tobulėdami. Apie tai, kaip saviugda padeda augti profesinėje veikloje www.manokrastas.lt redaktorė Genovaitė Paulikaitė kalbasi su vilniete nepriklausoma vyresniąja Mary Kay pardavimų direktore Jurgita Gudaitiene.

 – Jurgita, birželio mėnesį vykusioje stovykloje tu sakei, kad per saviugdą nori pasiekti rezultatų savo darbe. Kaip čia yra, ar darbas skatina tave dvasiškai tobulėti, ar dvasinis augimas sudaro prielaidas siekti geresnių rezultatų savo veikloje?

– Kai atėjau į tiesioginius pardavimus, nelabai suvokiau, kas tai yra. Man atrodė, kad yra kosmetika ir ją reikia tiesiogiai pardavinėti. Aš niekada nesijaučiau pardavėja. Žinoma, yra žmonės, kurie moka pardavinėti ir į šią veiklą žiūri kaip į pardavimus. Ir tai yra gerai pagal jų lygį. Aš visada gyvenime darbe ieškau kažko daugiau. Ieškau prasmės, nes šiame gyvenime gyvename vieną kartą ir nesinori tą laiką, kurį skiriu darbui, praleisti bele kaip.

Eiti sąmoningo suvokimo keliu mane paskatino mūsų kompanijos įkūrėjos biografija. Ją perskaičiusi suvokiau, kad tai nėra tiesioginiai pardavimai. Mūsų kompanijos misija – moterų gyvenimo kokybės gerinimas. O tai daryti aš galiu per produktą. Darydama susitikimus siekiu kiekvienoje moteryje suvokti jos tikrąjį poreikį. Ar jai produktas reikalingas susitvarkyti veido problemai, ar kaip priemonė pagerinti gyvenimo kokybę.

Ir dažniausiai kvieti  moteris susitvarkyti gyvenimą?

– Taip. Ką dažniausiai aš matau? Ateina moteris į grožio pamokėlę. Dažniausiai tai yra vidutinės klasės moterys. Jos ateina, bet visos pilnos rūpesčių, mažiausiai galvoja apie save šiame gyvenime, nes yra vaikai, yra šeima, yra naminiai gyvūniukai... Ir tik paskui kažkur yra moteris. Tai jau vien savo atėjimu ji skiria laiko sau, savo grožiui, tad  mes jas lepiname. Ir malonu matyti, kaip moteris, atėjusi į susitikimą susigūžusi, prislėgta, išeina pakylėta, suvokusi, kad ir ji gali būti moteriška. Dažna moteris tada susimąsto, kodėl ji save yra nukišusi į tamsiausią kampą. Ir jei aš matau, kad moteris save gyvenime nori realizuoti, aš ją galiu pakviesti į komandą, apmokyti, kaip dirbti.

Iš pradžių, kai pradėjau dirbti kompanijoje, aš dariau klaidą: maniau, kad visiems to reikia. Dabar suprantu, kad yra laisva valia ir nors matau, kad galiu moteriai padėti, bet, jei ji to nenori,, aš negaliu jai siūlyti. Arba galiu pasiūlyti, bet gerbti jos pasirinkimą. Manau, kad savo komandoje riekia turėti skirtingo lygio žmonių, skirtingo lygio klientų, todėl visada turiu augti ir tobulėti, kad jiems būčiau įdomi. Žmonės perka du dalykus: tave ir produktą. Jei būsiu vienoje vietoje, neaugsiu, apie sėkmę karjeroje galėsiu tik pasvajoti. Tai suvokiant man labai padėjo saviugdos konsultantas Jevgenijus Černyš (www.gyvenimokonsultantas.lt). Juk ir rugpjūčio paskutinėmis dienomis Šventojoje vykusioje stovykloje jis pabrėžė, kad yra lygiai. Jei noriu į savo komandą pritraukti kitokių žmonių, aš turiu pakilti į aukštesnį lygį. Jei nekilsiu, ir neturėsiu savo komandoje kitokių žmonių. O aš visą gyvenimą norėjau padėti žmonėms. Tiesioginiai pardavimai ir yra ta vieta, kurioje būdamas tu gali padėti dideliam žmonių kiekiui. Nežinau, kas bus toliau, bet šiuo metu man tai yra priimtina. Per visus kompanijos rengiamus mokymus mus moko, kaip gyventi, kaip planuoti laiką, kaip išsikelti tikslus ir kaip jų siekti. Manau, gyvenime prasmė yra tada ir tada nėra vidinės tuštumos, kai tu dirbi prasmingą darbą.

–Kiek savo gyvenime pritaikysi tą informaciją, kurią gavai saviugdos konsultanto Jevgenijaus Černyš surengtoje stovykloje? Turiu galvoje ir veiklą, ir santykius, ir tolimesnę saviugdą.

– Visų pirma man stovykla sustiprino pasitikėjimą savimi ir savo idėjomis. Ką aš anksčiau darydavau? Ateina man kažkokia idėja ir skubu ja pasidalinti su kolegėmis. Kažkas priima, kažkas tą idėją atmeta... Dabar aš, įgijusi daugiau pasitikėjimo savimi, pirmiausia pati tai įgyvendinsiu ir kai pamatysiu rezultatą, ta idėja pasidalinsiu su kolegėmis, nes, kai pasidalinu idėja neturėdama rezultato, išgirdusi dėl tos idėjos abejonių, nuo jos atsitraukdavau. Kodėl? Jei aš gavau tą idėją, vadinasi, aš ją turiu įgyvendinti. Anksčiau, kai trūko pasitikėjimo, man reikėdavo patvirtinimo iš šalies daugiau negu dabar.

Taip pat supratau, kad reikia ne aklai eiti ir daryti, o daugiau klausti savęs, ar man tai verta daryti ir ką man tai duos. Mano gyvenime atsiranda daugiau sąmoningumo. Atsirado lengvesnis priėmimas to, kas yra. Supratau, kad nereikia sureikšminti to, ko nereikia sureikšminti.

–Ir tai yra tavo kelio į tikslą palengvinimas?

–Anksčiau aš daug važinėdavau po seminarus. Man būdavo įdomu sužinoti kitų žmonių sėkmės formules, bandžiau jas pritaikyti. Stovykloje suvokiau, kad sėkmės formulę turi atrasti kiekvienas žmogus savyje. Jei žmonės yra pasirengę keistis, jie visada sulauks sėkmės, nes bet koks pasikeitimas į gerąją pusę jau yra sėkmė. Jei žmogus savo gyvenime nenori būti „chaliavščikas“ arba ieškoti keistų ir lengvų būdų savo gyvenimui pagerinti, bet darys pats, jis visą laiką bus sėkmingas.


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama