NAUJIENOS

Į Lietuvos gamtą išleisti 108 baliniai vėžliai

Kategorija:

Miestas:
Birželio 19 d Lietuvos zoologijos sodas jau septintąjį kartą į Lietuvos gamtą išleido balinius vėžliukus. Šiais metais 108 baliniai vėžliai apsigyvens Metelių ir Veisiejų regioniniuose parkuose.

Saugomų teritorijų darbuotojai pernai metų gegužės–birželio mėnesiais iš netinkamose vietose esančių dėčių surinktus balinių vėžlių kiaušinius atvežė inkubavimui į Lietuvos zoologijos sodą.

Rudens pradžioje, prie jau skylančių vėžliukų kiaušinių, saugiam peržiemojimui zoologijos sode, prisijungė dar keliasdešimt iš dėčių gamtoje iškastų balinių vėžliukų.

Čia iš kiaušinių išskilę ir peržiemoję vėžliukai, birželio 19 dieną, grįžta atgal į Dzūkijos gamtą. Dalis jų – 60 balinių vėžlių, apsigyvens Metelių regioniniame parke, o 48 baliniai vėžliai – Veisiejų regioniniame parke.

Balinių vėžlių apsaugos projektą įgyvendina Metelių regioninio parko direkcija kartu su Lietuvos zoologijos sodu.
Birželio 19 dieną nuo 12 iki 13 valandos prie Metelių regioninio parko lankytojų centro bus galima pamatyti balinių vėžlių jauniklius, specialistai pasidalins žiniomis apie šią – Lietuvoje retą ir saugomą, roplių rūšį.

Lietuvos zoologijos sode balinių vėžlių veisimo projektai vyksta nuo 2011 m. Per šį laikotarpį zoologijos sodo ir regioninių parkų specialistų rūpesčio ir atsidavimo dėka išauginti ir į gamtą išleisti 824 baliniai vėžliai.

Lietuvos zoologijos sodo informacija

 

Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama