Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis šildymo katilą?
  NAUJIENOS
Macikuose pagerbtos GULAG‘o lagerių aukos

Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis šildymo katilą?

Kategorija:

Miestas:

Įsivaizduokite, kaip malonu sugrįžti į šiltus ir jaukius namus, kaip smagu pabusti ir basomis kojomis jausti grindų šilumą, – niekas nenori priversti siaustis į begalę pledų ir drebėti nuosavuose namuose, savo tvirtovėje. Namų šiluma ir jaukumas priklauso ne nuo būste gyvenančių šeimininkų draugiškumo – tai priklauso nuo namų įrengimo kokybės ir pasirinkto šildymo būdo. Įsirengiant namus neretai galima pasiklysti pasiūlymų gausoje, tad kokį šildymo katilą geriausia rinktis? 

Kas kam tarnauja: katilas šeimininkui ar atvirkščiai? 

Prieš priimant sprendimą įsigyti vienokį ar kitokį šildymo katilą reikia nuoširdžiai pagalvoti, kiek laiko norima skirti namų šildymo sistemos priežiūrai. Žmonėms, kurie daug laiko praleidžia namuose, patariama įsigyti kietojo kuro katilus, kuriuose gali būti deginamos tiek malkos, tiek pjuvenų briketai. Šis patalpų šildymo būdas reikalauja daugiau šeimininkų laiko, kadangi reikia pasirūpinti pakankamu kuro kiekiu katile.  

Išmanusis namų šildymas

 Egzistuoja puiki alternatyva neturintiems laiko – tai šildymo sistemų įrenginiai, kurie turi specialią funkciją, leidžiančią mėgautis automatinio šildymo teikiamais privalumais. Žinoma, šia funkcija pasižymi tik tie šildymo katilai, kuriems kuras tiekiamas automatizuotu būdu, tad paprasta nustatyti specialias šildymo valandas: jums esant darbe – katilas neveiks, tačiau jums grįžus kiekviena būsto erdvė bus šilta ir jauki net ir pačią žvarbiausią žiemą. Jau keletą metų rinkoje vartotojams siūlomi išmanieji katilai, kurių veikimą galima valdyti išmaniojo įrenginio pagalba.

 Vienas šildymo katilas daug galimybių

Patogu, kuomet vienas įrenginys turi daugybę skirtingų funkcijų. Planuodami savo nuosavo būsto įrengimo smulkmenas pagalvokite, ar norite, jog jūsų pasirinktas šildymo katilas galėtų paruošti ir karštą vandenį. Šios funkcijos neturintys įrenginiai yra pigesni, todėl neverta permokėti įsigyjant šildymo katilą, jeigu minėta galimybė nebus išnaudota. Daugelis šiuolaikinių šildymo katilų gamintojų, pvz. Bosch, siūlo nedidelius ir kompaktiškus katilus, kurie yra suprojektuoti taip, jog galėtų šildyti ne tik būstą, bet ir vandenį – tai namuose sutaupo nemažai vietos, juk vietoj dviejų atskirų įrenginių reikalingas yra tik vienas.

Renkantis šildymo katilą, pirmiausia reikia nuodugniai išmanyti savo poreikius bei galimybių ir svajonių atitikimą – tik tokiu atveju bus galima įsigyti gerą, kokybišką ir ilgus metus tarnausiantį įrenginį!

Aistė Bielinė

 

Reklama