NAUJIENOS

Į ką atsižvelgti renkantis kilimus namų interjerui?

Kategorija:

Miestas:

Namuose tikriausiai nerastume vietos, kurioje negalėtų būti patiesti kilimai. Tik reikia žinoti, kokie iš jų ir kur labiausiai tiks. Jei tinkamai pasirinksite kiliminę dangą, tai tikrai savo namams suteiksite daug jaukumo ir estetinės įvairovės.

Kokią reikšmę kilimo pasirinkimui gali turėti konkrečių patalpų paskirtis ir dydis?

Kiekvienoje patalpoje – ar tai būtų svetainė, ar valgomasis, ar miegamasis, ar vaikų kambarys reikalingas tam tikrą funkciją atliekantis kilimas. Vienur jis turi būti šiltas ir minkštas, kitur spalvingas ir žaismingas, o dar kitur – prabangus arba iškirtinai estetiškas, atkreipiantis dėmesį. Daug labai priklauso ir nuo to, kokio dydžio patalpoje jis bus patiestas. Dažniausiai dideli kilimai dengiami erdviose patalpose, nors tai nėra būtina. Kartais ir didelėje patalpoje galima išmoningai sudėlioti keli nedideli kilimėliai. Be to, kilimas nebūtinai turi uždengti visą kambario grindų plotą. Tik tada, jei renkatės ruloninę dangą, tada tikrai yra būtina žinoti tikslius patalpos išmatavimus.

Kas gali turėti reikšmės pasirenkamai kilimo spalvai?

Labai daug priklauso nuo kilimo spalvos, nes ji sukuria visą konkretaus kambario atmosferą. Dizaino specialistų nuomone, kai kuriais atvejais galima rinktis kontrastingus spalvų ir šviesų derinius. Pavyzdžiui, jei patalpa tamsoka, joje verta patiesti šviesių spalvų kiliminę dangą. O kam norisi, kad kilimas taptų patalpos vaizdiniu akcentu, tada puikiai tiks ryškios, dėmesį traukiančios spalvos. Be to, būtina pagalvoti ir apie tai, kaip kilimas spalviniai derinsis su kambaryje esančiais baldais ir aksesuarais.

Kokią reikšmę gali turėti kiliminės dangos pluoštas?

Kilimai būna audžiami arba iš natūralaus, arba sintetinio, ar pusiau sintetinio pluošto. Rinkdamiesi kilimą Jūs turite apsispręsti, kokiu jo paviršiumi labiau norėtumėte vaikščioti – ar minkštu, ar natūraliu, ar dirbtiniu, šiurkštesniu ar švelnesniu ir pan. Kita vertus, yra žinoma, jog sintetinė ar pusiau sintetinė danga labiau tinka ten, kur per dieną daugiausiai vaikštoma. Kai renkatės kilimą, pagalvokite ir apie tai, kokiomis savybėmis išsiskiria pačios patalpos, gal jose yra gausu kampų, įvairiausių nišų. Verta atsižvelgti ir į tai, ar kilimas lengvai valomas nuo nešvarumų. Todėl prieš pirkdami kilimą neskubėkite, rimtai apsvarstykite kiekvieną už ir prieš.

Aistė Bielinė

 


Reklama