NAUJIENOS

Į Gruzdžius vėl sukvietė šventas Rokas

Kategorija:

Miestas:
Savaitgalį Gruzdžiuose vyko tradiciniai šv. Roko atlaidai į miestelį sukvietę gausybę žmonių. Šiemet šv. Roko atlaidų metu įteikta ir tradicinė Augustino Griciaus premija už pirmąją prozos knygą. Šventės dalyvius traukė puikiai parengta šventės programa, išpuoštas miestelis, nuoširdžios šypsenos ir pamėgti muzikos atlikėjai.
Penktadienį šventinius renginius pradėjo Panevėžio styginių kvarteto ir solistės Laimos Česlauskaitės koncertas ,,Vasaros nakties barkarolė“, koncertinį vakarą tęsė buvusių ir esamų gruzdiečių muzikos grupių ,,Tehass“, ,,Muzikantas Vytas“, ,,Monotone People“, ,,BrANDus“ ,,Saulius ir Lelijavas Balsas“, ,,Flopikai“ koncertas Nepriklausomybės aikštėje.
Šeštadienio šventę pradėjo sportininkai, vėliau – edukacijos. 16 valandą literatūros gerbėjai rinkosi į Gruzdžių kultūros namus, kur buvo įteikta aštuntoji Augustino Griciaus premija – ją pelnė jaunoji rašytoja vilnietė Monika Baltrušaitytė už pirmąją prozos knygą „Išėję prie upės“.
Nuo Gruzdžių kultūros namų pajudėjo iškilminga eisena su 100 metrų trispalve. Įspūdingas reginys, kai eisena su trispalve apjuosė Švenčiausiosios Trejybės bažnyčią.
Šventei persikėlus į Nepriklausomybės aikštę gruzdiškiai sulaukė padėkų, dovanų ir sveikinimų iš Šiaulių rajono mero Antano Bezaro, Šventės dalyvius pasveikino Šiaulių rajono tarybos nariai Ilona Baristienė, Algis Mačiulis, Ingrida Venciuvienė, Seimo narys Arūnas Gumuliauskas, gausus būrys kandidatų į Seimo narius Žiemgalos apygardoje.
Gruzdiškius it magnetas traukė Šiaulių rajone žirgyną turinčio ispano Antonio Marquezas Luque šokis su žirgu Nepriklausomybės aikštėje.
Didžiausias minias traukė Irūnos Puzaraitės ir Mariaus Jampolskio, svečių iš Švedijos ,,Little Mike“ ir ,,Ljusnez“ bei grupės „Dinamika“ koncertas, kuriuos vainikavo šventiniai fejerverkai. Sekmadienis į Gruzdžius kvietė melstis.
Įspūdingą šventę Gruzdžiuose surengė Šiaulių rajono savivaldybė, Savivaldybės kultūros centro Gruzdžių filialas, Gruzdžių Švč Trejybės parapija bei Gruzdžių krašto bendruomenė.
Gruzdžių šventės akimirkos – Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėjos Ritos Žadeikytės fotoreportaže


Rita Žadeikytė,
Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja

Reklama