NAUJIENOS

Į ginekomastiją visi vyrai turi žiūrėti rimtai

Kategorija:

Miestas:
Vyrų krūtų padidėjimas kai kuriems atrodo normaliu reiškiniu, tačiau gydytojai įspėja, kad tai ne visada gali būti eilinės riebalų sankaupos. Ginekomastija yra laikoma būsena, kuomet vyrams dėl tam tikrų priežasčių padidėja krūtys. Viena iš tų priežasčių gali būti itin nemaloni. Tai gali būti vėžys. Kaip bebūtų, atliekamos operacijos dažnai leidžia ne tik sumažinti diskomfortą bei skausmą, bet ir įsitikinti, kad paciento būklei pavojaus nėra.

Krūtų padidėjimą lemia daugybė faktorių

Ginekomastija įprastai pasireiškia tuomet, kai yra padidėjęs moteriškojo hormono – estrogeno kiekis. Jo padidėjimą organizme iššaukia daug faktorių. Vienas iš jų - alkoholio vartojimas.

Vyrų krūtų padidėjimą nulėmęs estrogeno kiekis keičiasi su gausiu ir nesaikingu alkoholio vartojimu. Kai vyras alkoholį vartoja kasdien, didėja ne tik krūtys, bet ir pilvas. Tad, jeigu jau susidūrėte su krūtų ar pilvo padidėjimo problema, tuomet į tai numoti ranka tikrai nereikėtų, nes ligų vystymasis dar tik prasideda.

Krūtų padidėjimą, be jokios abejonės, lemia prastai subalansuota mityba ir fizinės veiklos trūkumas. Ypač vartojantys daug riebaus maisto susiduria su riebalų kiekio padidėjimu. Tad, tokiais atvejais vyrams padidėja ne tik krūtys, bet ir visos kitos kūno apimtys.

Labai svarbu pabrėžti, kad ginekomastija atsiranda ir dėl kitų organizmo funkcijų sutrikimų. Ją išprovokuoti gali ne tik nutukimas, bet ir inkstų veiklos problemos, netinkamai veikiančios kepenys, sėklidžių problemos ar netgi navikai.
Kas iš tiesų išprovokuoja krūtų padidėjimą gali nustatyti tik gydytojai. Pabrėžiama, kad į juos kuo skubiau reikia kreiptis tuomet, kai krūtų padidėjimą lydi nemalonūs pjūčiai ar skausmai.

Kaip sprendžiama ginekomastijos problema?

Įprastai pacientas pirmiausia turi apsilankyti pas gydytoją. Niekas kitas geriau nepasakys dėl ko krūtys padidėjo. Atlikus tyrimus ir nustačius krūties liaukos išvešėjimą, nurodoma atlikti operaciją. Operacijos atlikimo atveju, pacientas yra informuojamas apie nedarbingumą bei elgseną po visko. Pabrėžiama, kad atliekant operaciją, išoperuota krūties liauka yra papildomai ištiriama specialiais tyrimais, jog būtų nustatoma ar jos padidėjimą nulėmė ne vėžys ar kitos rimtos ligos. Tokiu būdu apsidraudžiama nuo rimtesnių pasekmių ateityje.

Šiai operacijai pasiruošimas būtinas kaip įprasta - reikia suderinti nedarbingumo laikotarpį. Pacientas fiziškai sunkius darbus galės atlikti tik praėjus 4 savaitėms ar net daugiau. Viso laikotarpio metu jis turės elgtis atsakingai ir rūpintis savo sveikata. Tai reiškia, kad prireiks ir papildomos slaugos. Pavyzdžiui, per visą sveikimo laikotarpį pacientui nebus galima kilnoti rankų. Tai reiškia, kad prausimosi metu gali prireikti pagalbos, ypač plaunant galvą.

Po operacijos pacientas bus stebimas mažiausiai parą. Priklausomai nuo klinikos, įprastai stebėjimo laikotarpis tęsiasi iki trijų parų ir paskui pacientas išleidžiamas gydytis namie.

Atlikus operaciją, pravartu žinoti, kad paciento judesiai turės būti smarkiai ribojami viso sveikimo laikotarpiu. Po operacijos siūloma vengti vairavimo bent jau savaitę, nes rankų ir alkūnių lenkimas, kaip minėta, gali sukelti skausmus.

Prieš operaciją būtina iškloti viską apie savo sveikatą

Pacientai, kuriems prireikia operacijos šalinant ginekomastijos problemą, turi nurodyti visą svarbiausią informaciją apie savo sveikatos būklę. Tai ypač liečia alergijas, ūtiaujospūdžio sutrikimus. Jeigu iki šiol nesate išsityrę dėl širdies ir kraujagyslių ligų, tuomet operaciją derėtų atidėti. Dar nenustatytos ligos gali smarkiai sukomplikuoti operaciją, tad gydytojai pirmiausia rekomenduos išspręsti kitas operaciją trukdyti galinčias sveikatos problemas.
Atminkite – ginekomastija nėra ta problema, į kurią galima numoti ranka.

Aistė Bielinė

Reklama