NAUJIENOS

Į dviračių žygį, skirtą vietovardžių metams,-per upes ir upelius

Kategorija:

Miestas:
Lietuvos Respublikos Seimui 2019 – uosius metus paskelbus Vietovardžių metais, kuršėniškiai sukluso ir išsirengė į dviračių žygį visai šeimai „Mūsų upės ir upeliai“. Vaikai, moksleiviai, jaunimas  ir subrendęs  jaunimas, viso keturiasdešimt žmonių, vasariškai tvankią  2019 m. liepos 25 dieną aplankė Ringuvėnus, Ringuvėlės kaimą, kur Ringuva įteka į Ventą, žmonėse vadinamą Santekliu. Matyti upių vaizdai visus labai nuliūdino – upės nusekusios, vanduo žalias, netekantis. Kur prieš keletą metų upės gyvybingai šniokštė, dabar, nors ir labai liūdna, žaliuoja  tylios balos.
Pro Drąsučių kaimo gelstančius laukus  atvykome prie tilto per Ringuvą ties beišnykstančiu  Kalviškių kaimu.  Aplankėme  Kalviškių kaimo nebeveikiančias kapinaites su išlikusias paminklais. Toliau mūsų kelias vingiavo pro nykstantį  Čigonų kaimą link kito tilto per Ringuvą. Nostalgiškai pažvelgėm į buvusios Mašinų remonto gamyklos griuvėsius, nusifotografavome  prie privačioje valdoje eksponuojamo vikšrinio traktoriaus. Pamojavę pralekiančiam traukiniui, nuvykome į Kuršėnų geležinkelio stotį. Čia mūsų laukė istorikas Jonas Kiriliauskas, visose objektuose su meile ir pasididžiavimu savo krašto istorija, pasakojęs apie išnykusius dvarus ir jų šeimininkus, kapinaites, tiltus, geležinkelį,  plėšikus ir geradarius.
 Drąsučių gyvenvietėje apžiūrėjome buvusio Daugėlių SMGS  Drenažo cecho griuvėsius. Bibliotekos savanoriai ir žygio dalyviai Kamilė, Otilija, Nida, Rasa, Kipras, Eglė, Gabrielė pasakojo  apie upes, gamyklas,  skaitė eiles, uždavinėjo klausimus, fotografavo, vyr. bibliotekininkė Dovilė Navickaitė kartu su Jonu Kiriliausku visur mus lydėjo ir filmavo.
Įveikę apie trisdešimt kilometrų, atsigaivinę šalta arbata, emocingai ir nuotaikingai, sutemoms gaubiant Kuršėnus, išsiskyrėme iki kitų žygių.
Dviračių žygį organizavo Šiaulių rajono savivaldybės  visuomenės sveikatos biuras, Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka, Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyrius, Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras.
Vida Ragauskienė, žygio koordinatorė
Nuotraukos Dovilės Navickaitės, Gabrielės Skirmantaitės, Eglės Poškutės

Rita Žadeikytė,
Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Bukantės dvarelyje – edukacinė popietė


Jeronimas Laucius. Pasaulio garsai

Lapkričio 11–17 d. energijų horoskopas

Svetimas skausmas į širdį nesminga

Reklama