NAUJIENOS

Į Antano Smetonos tėviškę atvežtos Prezidento gėlės

Kategorija:

Miestas:
Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse pagerbtas iš Ukmergės rajono kilusio, vieno iš 20-ies 1918 metų vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktą pasirašiusio signataro, pirmojo Lietuvos valstybės Prezidento Antano Smetonos atminimas.

Į A. Smetonos tėviškę – Užulėnio kaimą atvykusi Lietuvos Respublikos Prezidento patarėja Regina Statkuvienė Prezidento Gitano Nausėdos vardu padėjo gėlių kompoziciją prie A.Smetonos paminklo bei perdavė Prezidento pasirašytą sveikinimą Ukmergės rajono savivaldybės merui Rolandui Janickui. Savivaldybės gėlių kompoziciją meras padėjo prie paminklinio akmens, esančio prie gimtosios Smetonų sodybos.


„Kad būtų per amžius žinomi ir atmenami vardai tų, kurie savo parašais prikėlė valstybę ir leido mums kartu su ja atgimti iš naujo. Kad galėtume ir toliau drąsiai svajoti bei ryžtingai veikti minties, kūrybos, sprendimų ir pasirinkimų laisvėje. Tebūna Jūsų perduodami Vasario 16-osios vainikai skirti visiems, supratusiems laisvės kainą. Tiems ir už tuos, kurie iki šiol brangina savo istoriją ir tautos atminimą“, – rašoma Prezidento sveikinimo laiške.

Rytoj, Valstybės atkūrimo dieną, gėlių kompozicijos Prezidento vardu papuoš Vasario 16-osios Akto signatarų kapus ir paminklus, bus padėtos prie Nežinomo kareivio kapo, prie žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę paminklo, prie Laisvės gynėjų ir Lietuvos kariuomenės karių kapų memorialų bei kitose vietose.

Daivos Zimblienės informacija ir nuotraukos

Reklama