NAUJIENOS

Gyvūnų dieną Vilnius švenčia ištisus metus

Kategorija:

Miestas:
Vilnius – draugiškas augintiniams miestas – spalio 4 dieną švęsdamas Pasaulinę gyvūnų dieną, džiaugiasi nuveiktais darbais jų gerovei: išplėtotu šunų vedžiojimo aikštelių tinklu seniūnijose, beglobiams surastais namais, palankia sistema be rinkliavos, augančiais registruotų augintinių skaičiais. 

Keturkojų šeimininkai pastebi, jog padaugėjo šunų vedžiojimo aikštelių, šiemet daugiau nei pusė jų atnaujinta. Nuo 2016 metų, jau 5 metus, vilniečiai nebemoka jokios mėnesinės Gyvūnų vietinės rinkliavos už gyvūnų registravimą ir laikymą daugiabučiuose, kuri kituose miestuose siekia nuo 0,60 ct iki 17 euro, priklausomai nuo augintinio rūšies, amžiaus, veislės, pavojingumo ir pan. Atšaukta rinkliava ne tik sumažino finansinę naštą, bet ir paskatino vilniečius registruoti savo augintinius gyvūnų augintinių registre. Gyvūnų apskaitos portalas nurodo, kad Vilniuje yra registruota beveik 45 tūkst. gyvūnų, iš kurių daugiau nei 26 tūkst. – šunys.Sostinės savivaldybė jau septintus metus savo darbuotojus kviečia būti draugiškiems ir atviriems kolegų augintiniams darbe, jei tik kolegos pritaria, darbo dienas visiems praskaidrina augintiniai. 

Sutvarkyta daugiau nei pusė šunų vedžiojimo aikštelių, projektuojama nauja

Vilniaus mieste šiuo metu yra įrengtos 35 šunų vedžiojimo aikštelės, iš kurių net 19 šiemet buvo suremontuotos, o pavasarį planuojama įrengti dar vieną aikštelę Pašilaičių rajone.

Šiemet buvo atlikti didesni ar mažesni įvairaus pobūdžio aikštelių remonto ar atnaujinimo darbai: aptvėrimo, įėjimo vartelių, suremontuoti suoliukai, visose aikštelėse pakeistos šiukšliadėžės (vietoje neuždengtų betoninių šiukšliadėžių įrengtos metalinės su dangčiais), išlyginta aikštelių danga (užpiltos šunų išraustos duobės). 

Šiuo metu rengiamas naujos aikštelės ties Medeinos g. 1 (Pašilaičių seniūnijoje) projektas. Numatoma, kad šį rudenį projektas bus baigtas, o kitų metų pavasarį laukia rangos darbai.Savivaldybės įmonės „Grinda“, kuri rūpinasi ir miesto beglobių gyvūnų priežiūra ir globa, kačių populiacijos kontrolės programa „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“, organizuoja edukacinius užsiėmimus, senjorams teikia nemokamo gyvūnų vakcinavimo ir sterilizavimo paslaugas, – šiemet namus surado daugiau nei 1420 gyvūnų, šeimininkams saugiai grąžino 186 pasiklydusius (ar pabėgusius iš namų) gyvūnus. Nuo metų pradžios iki šiol sterilizuotos 475 katės. Kasmet į Vilniaus gyvūnų globos namus patenka vidutiniškai 900 gyvūnų. 

Vilniaus miesto savivaldybė prisideda prie iniciatyvos „Auginu atsakingai“, kurios metu Savivaldybės patalpose buvo organizuojami ne tik užsiėmimai ir praktiniai mokymai gyvūnų šeimininkams, bet ir nemokama vakcinacija, vyksta suženklinimo Pasaulinės gyvūnų dienos proga akcijos.

 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius


Reklama