NAUJIENOS

Užgavėnių šurmulys Pociūnėliuose

Kategorija:

Miestas:

Linksmas Užgavėnių šurmulys vasario 25-osios vidurdienį sudrumstė Pociūnėlių miestelio tylą. Kuo didesnį triukšmą stengėsi sukelti spalvinga, marga Užgavėnių persirengėlių minia!

Pagrindinėmis miestelio gatvėmis būgnydami, tūtuodami, švilpdami, tarškėdami ir kitaip triukšmaudami keliavo kaukėti sutvėrimai. Jų priekyje – pats velnias! Persirengėlių eisena sustojo prie kultūros namų, kur laukė sukrautas laužas, o ant jo viršaus – Morė. Ši ,,gražuolė“ buvo sudeginta – taip išvytas susikaupęs blogis, o kartu ir žiema. Prie laužo persirengėliai linksminosi, ragavo blynų su uogiene, žolelių arbatos.
Nenorinčios pasitraukti žiemos kovą su taip laukiamu pavasariu simbolizavo Kanapinio ir Lašininio grumtynės. Šių svarbių Užgavėnių personažų grumtynes stebėję persirengėliai nebuvo apvilti: Kanapinis nugalėjo, vadinasi, pavasaris negaiš ateiti!

Užgavėnės Pociūnėliuose – prasminga ir kūrybinga tradicinė šventė, sukvietusi būrin pasilinksminti mokyklos ir miestelio bendruomenes. Renginį organizavo Pociūnėlių kultūros namų darbuotojai, mokykla, Skėmių seniūnija. Mokiniai, jų tėveliai, pedagogai, kiti mokyklos darbuotojai aktyviai įsijungė į šventę, taip paminėdami Mokyklų bendruomenių metus.

Roma Buivydienė,
lietuvių  kalbos ir literatūros mokytoja

Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Vaikų vasara muziejuje
Reklama