NAUJIENOS

Gudročius

Kategorija:

Tas  nubudimo laikas, kai anot Kazio Binkio, kiekvienoj kišenėj pavasarių šimtas. Ir ne tik mums... Va, šį pavasarį ėmė ir susisuko kaimynams galvelės. Mažaūgiai, trumpakojai, dičkiai, juodi, margi, kudloti ištisomis paromis saugo mano kiemą, laukdami, kada man neapsižiūrėjus i verandos išnirs ne mažiau jais besidominti taksiukė Dina. Stebiu ir neatsistebiu jų kantrybe. Nuo ryto iki vakaro ir nuo vakaro iki ryto jie akylai stebi verandą. Kartais, ypač paryčiui, užtraukia ilgesingą serenadą. Nieko nepadarysi, meilė ir yra meilė: su ilgesiu, kantrybe, serenadomis, viso pasaulio užmiršimu...

O vakar vakare kieme pasirodė naujokas. Gerokai didesnis už besirenkančius. Sujudimas kilo ir kieme, ir verandoje. Didysis užsiėmė savo pozicijas arčiau durų, nustumdamas mažiukus į kiemo gilumą.

Staiga vienas mažius, pats mažiausias iš visos potencialių jaunikių būrio, ėmė skalyti ant kieme ramiai snūduriuojančios katės. Dažna ji viešnia kieme, bet iki tol ji kantriai savo meilės laukiančių šunelių nedomindavo. O vakar ją mažius pastebėjo. Ir ne šiaip sau. Grėsmingai amsėdamas jis pasileido link katės. Kiti – taip pat. Pagundai pavaikyti katę neatsilaikė ir dičkis naujokas. Didesnis būdamas jis greitai aplenkė visus mažius trumpakojus. Katė nėre nėrė už kaimyno daržinės, dičkis – paskui ją. Tik mažiai su juo, pasirodo, net neketino varžytis. Jie greitai atbėgo prie verandos, užsiimdami patogiausias pozicijas.

Taip jau yra: gyvenime laimi ne tas, kas stipresnis, o tas, kuris išmintingesnis.

Genovaitė Paulikaitė


Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama