NAUJIENOS

Gražina Mėlinauskienė: sugrįžus iš Prancūzijos penkta diena saviizoliacijoje

Kategorija:

Miestas:
Kovo 15 dieną į Lietuvą grįžau iš Prancūzijos iš Lilly miesto, kur mėnesį laiko praleidau pas dukrą. Ji ten gyvena su šeima.

Mano svečiavimosi Prancūzijoje metu šiame mieste buvo ramu ir pasaulį drebinantis virusas jo nebuvo pasiekęs.  Tik likus kelioms dienoms iki grįžimo į Lietuvą sužinojome, kad ir Lillyje nustatyti keli užsikrėtimo virusu atvejai. Taigi koronavirusas prancūzų gyvenimo įpročių per tą laiką nebuvo pakeitęs. Žmonių pilnos gatvės, aikštės, kavinės... Visi šypsosi, labai mandagūs... žodžiu – prancūzai... Geras jausmas. Jauti, kad esi Prancūzijoje...
Tik prieš pat man išvykstant iš Prancūzijos šalies prezidentas per televiziją kreipėsi į tautą, pranešdamas, kad padėtis rimta ir kad reikia saugotis.

Nors į Lietuvą turėjau lėktuvo bilietą, nusprendžiau nerizikuoti ir neskristi, o važiuoti mikroautobusu. Girdėjau, kad daugiausia žmonės užsikrečia oro uostuose ir lėktuvuose. 

Kovo 13 dieną vakare sužinojome, kad Lenkija uždaro sienas, o išvažiuoti turėjau ankstų kovo 14 dienos rytą. Reikėjo skubėti, kad laiku pervažiuotume sieną. Važiuojant Belgijos teritorija  sužinojau, kad atšaukė mano lėktuvo skrydį į Lietuvą. Džiaugiausi, kad teisingai apsisprendžiau. Nuojauta neapgavo. Bet buvo neramu dėl koronos protrūkio Lietuvoje. Belgiją ir dalį Vokietijos pravažiavome nesustodami. Pravažiavimas laisvas. Mašinų pilnos autostrados. Vakarop artinomės prie Vokietijos – Lenkijos sienos. Iki uždarymo buvo likusios keturios valandos. Kirbėjo mintis, ar stabdys, ar  tikrins temperatūrą...  Mūsų mikroautobusas pravažiavo be jokių trukdžių. Spėjome! Smagu... Paryčiui jau Lietuvoje. Pagaliau... pirma degalinė... ekspreso kava... lietuvių kalba...  Per visą kelionę dezinfekuojame rankas...  Nesinori ,,pasigauti'' viruso. Keliaujant toliau Lietuva pasirodė ištuštėjusi... Gatvėse žmonių mažiau... Gal kad sekmadienis. Pagaliau grįžau namo, kur manęs laukė dviejų savaičių saviizoliacija. Joje gyvenu jau penkta diena. Keistas jausmas. Naktį pabundi ir nežinai, kur esi... O dar paskelbtas karantinas Lietuvoje. Kadangi dukra liko Prancūzijoje, nes ten jos namai, žinau, kad ir Prancūzijoje karantinas. Nerimą kelia uždaromos valstybių sienos. Kas laukia Europos? Kas laukia Lietuvos? Kas laukia mūsų visų?

Gražina Mėlinauskienė
 

Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama