Granito skalda: nuo kapaviečių iki sodo puošmenos
  NAUJIENOS

Granito skalda: nuo kapaviečių iki sodo puošmenos

Kategorija:

Miestas:

Granito skaldos funkcionalumas įvertintas jau gana seniai, tad nieko keisto, kad ji pasirenkama tiek kapaviečių estetikai kurti, žinoma, sodo priežiūrai, galiausiai, ja dekoruojamos net ir kambarinių augalų kompozicijos, tad pasirinkti tinkamiausią, atitinkančią Jūsų estetinius poreikius – būtina.

Granito skalda pasižymi šiais privalumais:

  • Pirmiausia, ji gali sumažinti piktžolių augimą, tad taupo žmogaus laiką, padeda aplinkai atrodyti skoningai.

  • Žinoma, visada vertinamas estetinis patrauklumas.

  • Ši skalda džiugina ne tik labai plačia spalvine gama, tačiau taip pat ir skirtinga struktūra, tad kiekvienas gali rasti pagal savo poreikius tinkamiausią variantą.

  • Dėl funkcionalumo bei birumo – nereikalingas didelis skaldos kiekis, kad ja būtų tolygiai padengiamos erdvės. Pavyzdžiui, kapavietėse puikiai užtenka vos poros maišų.
     

  • Granito skalda yra visiškai atspari šalčiui, tad net ir prie -20 - tarnauja puikiai. Svarbiausia – beveik nekeičia savo išvaizdos, atrodo puikiai visus metus.

  • Skoningai papuošti galima bet kokias erdves, sukurti norimus ornamentus. Žinoma, tam reikalingas bortelis, kuris spalvine gama turi būti derinamas prie skaldos.


    Jeigu norite, kad granito skalda tolygiai padengtų paviršių – tokiu atveju labai svarbu tvarkingai išlyginti žemės paviršių. Tam geriausia naudoti sunkius volelius, kurie suslegia paviršių. Pašalinami bet kokie iškilimai bei įdubimai.

Žinoma, siekiant išvengti piktžolių augimo – taip pat reikalinga ir orui pralaidi, vandeniui atspari geotekstilinė plėvelė. Ji dedama ant tolygiai suvoliotos žemės.

Granito skaldos dengimui tikrai nereikalingi specialistai, tačiau siekiant, kad paviršius būtų lygus – visada naudinga pasitarti su jais, nes patirtis leidžia pasiūlyti geriausius granito skaldos padengimo būdus. Pirkti patogiausia rankomis, sistemingai, metras po metro. Supylus taip pat reikalingas papildomas lyginimas, kurį galima atlikti rankomis arba su mini šluotele, kuri turi šiurkščius šepetėlius.

Ieškant granito skaldos vertinkite spalvinę gamą, kuri turi būti derinama prie paminklo, taip pat, augalų, kurie sodinami skoninguose darželiuose. Kuo augalai didesni – tuo didesnės struktūros skalda reikalinga, kadangi taip vizualiai visa kompozicija atrodys proporcingai.


Aistė Bielinė

Reklama