NAUJIENOS

Gintauto Mažeikio paskaita „Taro velnias: prieštaravimai ir grožinė literatūra“

Kategorija:

Miestas:
Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus  Velnių muziejuje, V. Putvinskio g. 64, Kaune gegužės 30 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečiame į prof. dr. Gintauto Mažeikio paskaitą „Taro Velnias: prieštaravimai ir grožinė literatūra“.
 
Paskaita skirta Velnio figūrai aptarti, taip, kaip ji pateikiama Taro kortų perspektyvoje ir gali būti interpretuota Dantės, Williamo Shakespeare‘o, Jameso Joyce‘o kūryboje bei kaip galėtų būti aiškinama Jolitos Skablauskaitės romanuose.
 
Taro kortos bando integruoti hermetinę, vadinasi, ir egzegetinę simbolių aiškinimo tradiciją su kabalistikos, astrologijos elementais. Pranešimui yra pasirinktas grožinės literatūros Taro akimis fenomenas, imant tik vieną senojo arkano simbolį.
 
Paskaita sieks integruoti etnografinius, antropologinius ir filosofinius tyrinėjimus Taro simbolinėje subkultūroje ir literatūroje. Taro Velnio simbolis literatūroje bus aptariamas idėjų istorijos, Hegelio „Gudriojo proto“, Niekšybės, Jacques‘o Lacano ir Slavojaus Žižeko filosofijų kontekste.
 
Paskaita nėra skirta jokioms būrimo praktikoms.
 
Renginys nemokamas.

 
Maloniai kviečiame atvykti.
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Reklama