NAUJIENOS

Geros žinios iš Šiaulių: didėjantis miesto patrauklumas verslui, dėmesys miestiečių iniciatyvoms ir atsparumas virusui

Kategorija:

Miestas:
Nepaisant karantino, šiauliečiai kuria šiandienos gyvenimą ir galvoja apie rytojų. Tad Šiaulių miesto tarybos priimti sprendimai – žingsnis į miesto, apie kokį svajoja šiauliečiai, kūrimą.

 Kuriamos naujos darbo vietos

Prieš porą dienų miesto meras Artūras Visockas (nuotr.)susitiko su verslininku Ričardu Šalkausku, kuris yra Suomijos investicijos ir jau realiai veikiančios gamyklos Šiauliuose vadovas.
Kaip skelbia „Verslo žinios“ , suomiško kapitalo „Metso Lithuania“ gamyklos Šiauliuose veikla – gumos ir poliuretano gaminių gamyba. Planuojama sukurti 200 darbo vietų ir vien iki 2020 m. pabaigos įdarbinti 80 žmonių. „Metso“ akcijos yra kotiruojamos Suomijos Helsinkio „Nasdaq“ biržoje. 2019 metų pardavimai siekė beveik 3,6 mlrd. eurų. „Metso“ dirba per 15 tūkst.  darbuotojų daugiau nei 50-yje pasaulio šalių.

Aptartos oro uosto išvystymo galimybės

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas susitiko su Šiaulių krašto bičiulių grupės pirmininku Stasiu Tumėnu. Tarp įvairių miestui ir visam regionui svarbių klausimų didžiausias dėmesys skirtas Šiaulių oro uosto išvystymo galimybėms.  „Ir anksčiau, ir dabar man pirmininkaujant Šiaulių regiono plėtros tarybai, visi regiono savivaldybių atstovai yra patvirtinę, kad oro uosto potencialas yra didžiulis, kad jo išvystymas būtų svarbus ir naudingas ne tik kraštui, bet ir visai šaliai. Šiauliuose yra išties unikali situacija, kai skrydžių priežiūrą galime pasiūlyti verslui už ko ne mažiausius kaštus Europoje. Miestas nesiekia uždirbti iš oro uosto, tik norime, kad čia būtų vieta, kur verslas kuria darbo vietas ir generuoja pajamas. Verslas jau ir atranda Šiaulių oro uostą, čia ateina nemažos investicijos, tačiau vien puikaus pakilimo tako tam nepakanka – reikia tvarkyti kitą civiliniams orlaiviams reikalingą infrastruktūrą: riedėjimo takus, peroną. Situacija tokia: verslas pasirašė investicijų sutartį ir yra pasiruošęs pradėti, Savivaldybė taip pat apsisprendusi investuoti miesto biudžeto lėšas ir tam numatė beveik 5 mln. eurų, tačiau tai tik pusė reikalingos sumos. Būtų labai logiška, kad valstybiniam turtui atnaujinti lėšų skirtų ir pati valstybė, nes, mano manymu, nėra normalu, kad šiuo metu išnaudojame tik 5–10 procentų Šiaulių oro uosto pajėgumų“, – teigia Artūras Visockas.   

 Meras įsitikinęs, kad, padedant Seimo nariams, būtina netgi kelti klausimą apie oro uosto grąžinimą į valstybinių oro uostų sąrašą, vien miesto galimybėmis neįmanoma tinkamai išvystyti tokio objekto.

Pasak Seimo Laikinosios Šiaulių krašto bičiulių grupės pirmininko Stasio Tumėno, šiuo metu grupė aktyvina veiksmus, nes pagaliau atėjo metas kardinaliai keisti valstybės požiūrį į  svarbų Šiaulių regionui strateginį objektą – Šiaulių oro uostą su ilgiausiu kilimo ir nusileidimo taku Baltijos šalyse, galinčiu priimti ir prižiūrėti didžiausius pasaulyje orlaivius.

Dėmesys – miestiečių inciatyvoms

Siekiant kurti gyvenimui ir verslui patrauklesnį miestą, tvarkomos miestui svarbios erdvės. O dar maloniau kad darbai vyksta atsiliepiant į miestiečių siūlymus.
Šiaulių miesto savivaldybės taryba uždegė žalią šviesą daugiausia gyventojų balsų gavusių bendruomenių iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, įgyvendinimui. Praėjusių metų pabaigoje savivaldybės administracija paskelbė Šiaulių miesto gyventojams kvietimą teikti projektų idėjas. Iš viso buvo pateiktos 34 miestiečių idėjos, geriausias iš jų balsavime išrinko patys šiauliečiai.

Šiauliečių siūlomos idėjos Šiauliams pateko į mažos ir didelės apimties projektų idėjų sąrašus. Patys patraukliausi gyventojams projektai paaiškėjo po balsavimo procedūros. Pirmosiose sąrašų pozicijose atsirado su Rėkyva susiję projektai.

Mažųjų (iki 50 tūkst. eurų vertės) projektų kategorijoje nugalėjo Nijolės Malakauskienės ir Rimanto Daugino pateikta idėja dėl Rėkyvos ežero tilto apžvalgos aikštelės įrengimo. Preliminari pateiktos projekto idėjos įgyvendinimo sąmata siekia 35,8 tūkst. eurų. Įgyvendinant projektą, yra siekiama padidinti Rėkyvos ežero, kaip rekreacinės Šiaulių miesto zonos, patrauklumą ir pėsčiųjų tilto platesnį naudojimą lankytojų poilsiui ir pramogoms. Planuojama prie Rėkyvos ežero pėsčiųjų tilto galo prijungti papildomą pontoninio tilto dalį (apie 10,5 ilgio ir 2,5 m. pločio) stačiu kampu ir tiltui įgavus T raidės formą, naujoje dalyje įrengti poilsio – apžvalgos aikštelę su suoliukais. Ilgajame tilto šone iš Rėkyvos ežero pusės numatyti atveriamus, rakinamus vartus, kad pramoginiai laivai galėtų įlaipinti/išlaipinti keleivius. Kadangi tiltas yra maudyklos teritorijoje, jau esančio tilto dalies šonai turėtų būti atitverti, kad būtų užtikrintas besimaudančių žmonių saugumas.

Didžiųjų (iki 150,0 tūkst. eurų) projektų kategorijoje nugalėjo Večislavo Lomeiko pateikta idėja dėl Rėkyvos pažintinio tako įrengimo. Projekto idėja – atverti visuomenei unikalų aukštapelkės ir žemapelkės kraštovaizdį, įkuriant naują miesto lankytiną objektą. Preliminari pateiktos projekto idėjos įgyvendinimo sąmata siekia 150 tūkst. eurų. Įgyvendinant projekto idėją, būtų sukurtos naujos pažintinio-edukacinio turizmo galimybės, takas išsiskirtų iš panašių objektų savo aukštapelkės augmenija, eksploatuojamo durpyno vaizdais. Įkurtas pažintinis takas padėtų išsaugoti natūralų saugomos teritorijos kraštovaizdį nukreipiant lankytojus tik tam tikru maršrutu, taip apsaugant miško paklotę, paukščių perimvietes ir biologinę įvairovę, taip pat visokeriopai skatintų gyventojus kuo daugiau laiko leisti gryname ore ir tausoti gamtą.

Savivaldybės šių metų biudžete jau yra patvirtintos lėšos mažojo projekto įgyvendinimui ir didelės apimties projekto techninei dokumentacijai parengti.

Nuoseklus darbas viruso akivaizdoje

Ir nors pirmasis užsikrėtęs koronavirusu gydėsi Šiaulių ligoninėje, kol kas Šiauliai virusui nepasidavė. „Nulis užsikrėtusių medikų ligoninėje, nulis ligoninėje dėl viruso atsidūrusių šiauliečių, nulis ligų senelių globos namuose. Be dėmesio neliko daugiabučių namų laiptinės.  Tai reiškia, kad mes galime laisviau ir drąsiau judėti ir bendrauti. Jeigu visi miestai darytų taip pat kantriai ir planingai, Lietuvoje turėtume daugiau laisvių. Kartais logika yra nelogiška. Tam tikro momento drausmė ir sąlyginė nelaisvė, duoda laisves. Tai mąstymo  ir realių to momento veiksmų balanso klausimas. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos išlaidos yra tik  tūkst.. eurų. Esmė slepiasi ne tik piniguose. Už tai esu nuoširdžiai dėkingas medikams, verslui ir visiems kurie padėjo tuomet, kai to labiausiai reikėjo“, – savo Facbook paskyroje rašo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.
 
Parengė Karolina Baltmiškė
 
 
 

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Vaikų vasara muziejuje
Su Lietuvos vardu lūpose...

Su Lietuvos vardu lūpose...

Tiksi laikrodis, skaičiuodamas sekundes, dienas, mėnesius, metus, laiko dulkėmis užklodamas prisiminimus, džiaugsmus ir skausmus, juk laikas visagalis, bet ar visagalis jis, kai eidamas gatve sutinki Motiną, kurios širdyje laikas...

Reklama