NAUJIENOS

Geriausi termosai: 7 būdai kaip juos atpažinti

Kategorija:

Miestas:

Termosai gali skirtis pagal formą, temperatūros išlaikymą, pagaminimo medžiagas, sandarumą, svorį ir kitus kriterijus. Svarbiausi jų – karščio išlaikymas, sandarumas ir ilgaamžiškumas.

Pateikiame keletą patarimų, kurie padės išsiaiškinti, ar termosas, kurį ruošiatės pirkti, yra kokybiškas.

Praktiški patarimai, kaip patikrinti ar termosas geras:

Pirmenybė nerūdijančio plieno kolboms. Termoso ilgaamžiškumas priklauso nuo medžiagų, iš kurių jis pagamintas. Nerūdijančio plieno kolbos yra patvaresnės, atsparesnės dūžiams, deformacijai ir ilgiau išlaiko pastovią temperatūrą. Be to, priešingai nei stiklinės kolbos, jos tinkamesnės žygiams.

Patikrinkite sandarumą - apžiūrėkite kamštį. Sandarumas yra viena svarbiausių termoso savybių. Juk norisi nesukant galvos įsimesti jį į kuprinę ar pasidėti šalia savęs automobilyje. Geri termosai turi vientisą kamštį – papildomos dalys padidina gedimo tikimybę. Taip pat, norint įsipilti gėrimą, kamštis neturėtų būti visiškai išsukamas. Taip ne tik padidinamas termoso sandarumas, bet ir geriau išlaikomas karštis.

Atsižvelkite į termoso dydį. Nors nerūdijančio plieno termosai itin gerai išlaiko gėrimų ar maisto temperatūrą, verta atkreipti dėmesį ir į termoso dydį – kuo didesnis jo tūris, tuo ilgiau išlaikoma pastovi temperatūra. Todėl ilgesniems žygiams, kelionėms ar žvejybai rekomenduojama rinktis ne mažesnius nei 1 litro talpos termosus.

Būtinai rinkitės gaminį su garantija. Labai svarbu atsižvelgti į gamintojo suteikiamą garantiją, kuri leis grąžinti gaminį pastebėjus jo trūkumus. Jeigu termosas jos neturi, tikėtina, jog laikui bėgant gali atsirasti trūkumų, dėl kurių suprastės termoso kokybė.

Pauostykite termoso vidų. Atidarykite termosą ir pauostykite jo vidų. Jei pajusite nemalonų kvapą, galite jį iškart padėti atgal į lentyną. Nemalonus, aštrus kvapas reiškia, jog termosas greičiausiai pagamintas iš nesaugių, cheminių medžiagų, kurios gali patekti į gėrimus.

Patikrinkite funkcionalumą vos įsigiję termosą. Naudodami termosą pirmą kartą, pripildykite jį karštu gėrimu, palaukite 10 minučių ir patikrinkite, ar sienelės neįkaista. Jeigu sienelės kaista – įsigijote nekokybišką gaminį. Tokiu atveju rekomenduojame nedelsiant kreiptis į gamintojo atstovą.

Atsižvelkite į temperatūros išlaikymo laiką. Renkantis termosą, reikėtų atkreipti dėmesį, kiek valandų jis išlaiko karštį ir kokioje temperatūroje gamintojas atliko karščio išlaikymo testą. Jeigu gamintojas ant termoso pakuotės nenurodo, kiek valandų termosas turi palaikyti karštį ar šaltį, didelė tikimybė, jog termosas bus pralaidus temperatūrai.

Agnė Kanaitė

Auksinis ruduo – vaiko akimis

Auksinis ruduo – vaiko akimis

Daugeliui Ramutė Skučaitė (g. 1931 m.) – vaikų ir vaikystės poetė, vaikų literatūros klasikė. Ji – tradicinės poezijos atstovė. Eiliavimo, rimavimo meistrė. Žodžio skaidrumas – šios poetės siekiamybė. Jos poezija –...

Pasaulis užsimerkus

Pasaulis užsimerkus

Lentvario miesto bibliotekos duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus, nepaisant mūsų skirtumų ir...

Pasaka apie NE

Pasaka apie NE

Ar kada susimąstei apie mus supančius žodžius? Kiek jų daug ir kokie visi skirtingi. Vieni žodžiai yra linksmi, kiti – liūdni. Vieni skanūs, kiti – nelabai. O ar kada pagalvojai, kaip sunku žodžiui NE? Su juo nelengva susidraugauti,...


Reklama