NAUJIENOS

Geriau pažinkime kraštą. Žemaitijos nacionalinis parkas šį kartą kviečia į Užpelkių kaimą

Kategorija:

Miestas:

Neveltui sakoma, kad geriau vieną kartą pamatyti negu dešimt kartų išgirsti, nes klausyk neklausęs, bet vietovės dvasios nepajusi, nematydamas jos žmonių, statinių, čia esančių paminklų, augančių medžių, žydinčių gėlių, negirdėdama ten čiulbančių paukščių.

Žemaitijos nacionalinis parkas nebe pirmą kartą kviečia pakeliauti Žemaitijos keliais ir takeliais, vinguriuojančiais tarp kalbų ir kalvelių, tai pakylančių aukštyn, lyg kviesdami pasigrožėti kraštovaizdžiu, tai leidžiasi žemyn, atverdami slėnio slėpiningumą. Šį šeštadienį, kovo 29 dieną, žemaičiai kviečia pasidairyti po Užpelkių kaimą, susipažinti su jo istorija. Virtuali erdvė šiam kaimui dideliu dosnumu nepasižymi. Tad internete pavyko surasti vos kelis sakinius. „Užpelkiai – kaimas Plungės rajone, Žemaitijos nacionaliniame parke, 3 km į šiaurę nuo Platelių. Iš šiaurės kaimą supa Montvydinės  miškas, kuriame yra Užpelkių telmologinis draustinis. Kaime prie kelio į Dovainius ir sankryžos į Platelius yra Užpelkių piliakalnis“, – vis porą sakinių pateikia vikipedija.  „Kadaise tai buvo didelis gatvinis kaimas, tačiau praėjusio amžiaus 8-tame dešimtmetyje prasidėjo vadinamoji „vienkiemių politika“, ir kaimas mažėjo, nyko. Melioracijos laikais daug sodybų buvo nukelta, o dauguma vietinių tapo plateliškiais, – rašoma Žemaitijos nacionalinio parko darbuotojų išplatintame kvietime sudalyvauti šeštadienio žygyje.

Taigi visi norintys geriau pažinti kraštą, o svarbiausia pajusti, kaip bunda gamta žemaičių žemėje kviečiami šeštadienį 10 valandą susirinkti prie Užpelkių piliakalnio – tai vienas iš vienuolikos parke esančių piliakalnių. Kuo šis piliakalnis svarbus žemaičiams, sužinosite žygyje. „Aplankysime Užpelkių telmologinį draustinį, Užpelkių kapinyną, vadinamą Ubago kalnu, Lesčio ežerą, Dovainių (Dvarviečių, Užpelkių) kapinyno vietą buvusioje Dovainių kaimo dalyje Vilksubinėje, prie Notės upės esantį šaltinį, senąsias Užpelkių kaimo kapines“, – kviečia žemaičiai.

Žygio, kurio maršruto ilgis 9 km, rengėjai dalyvių prašo pasirūpinti tinkama apranga ir avalyne, pasiimti užkandžių ir termosą arbatos.

Dėl žygio papildomos informacijos kreiptis tel. 8 677 86 758.

Genovaitė Paulikaitė

 


Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Lietiniai su vištiena ir pievagrybiais

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama