NAUJIENOS

Gerėja vandens pramogų sąlygos Masčio ežere

Kategorija:

Miestas:
Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas gegužės 25 dieną išleido įsakymą, kuriuo suteikė leidimą Masčio ežere plaukioti savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis visą navigacijos sezoną. Nuo šiol verslininkams atsirado galimybė teikti viešąją paslaugą – pažintinį plaukiojimą pramoginiu pramoginiu laivu – ilgiau nei du mėnesius.
 
Prieš mėnesį į Telšių rajono savivaldybę kreipėsi pontoninio plausto „Pleasure Island“ savininkas, prašydamas leidimo katamaraną naudoti pažintiniais ir turistiniais tikslais Masčio ežere visą šių metų navigacijos sezoną.
 
Atsižvelgdamas į verslininko prašymą, Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas kreipėsi į Lietuvos Respublikos aplinkos ministeriją motyvuodamas tuo, kad pastarąjį dešimtmetį didelis dėmesys skirtas Masčio ežerui ir jo pakrantėms tvarkyti, vystytos ir pažintinio turizmo idėjos: sutvarkytas Telšių senamiestis, ežero pakrantėse įrengtos apžvalgos ir vaikų žaidimo aikštelės, amfiteatrai, pėsčiųjų-dviračių takai, pastatytos nekomercinės nedidelių laivų ir valčių prieplaukos. Tam, kad būtų tinkamai reglamentuotas naudojimasis valtimis, vandens dviračiais ir kitokiomis plaukiojimo priemonėmis Masčio ežere, parengtas ir patvirtintas Vietinės reikšmės vandens turizmo trasų Masčio ežere, Telšių mieste, specialusis planas.
 
„Manau, kad turizmo plėtra yra viena iš būtinų sąlygų regionų plėtrai, tačiau aplinkai išsaugoti vykdomos veiklos turi būti tinkamai subalansuotos“, – sakė Telšių rajono meras P. Kuizinas. Kreiptasi į Aplinkos ministeriją ir prašyta atsižvelgti į atsiradusią būtinybę įvairiapusiškai išnaudoti Masčio ežero potencialą. Pateiktas prašymas papildyti aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis priedą, įtraukiant papildomą punktą, kuris suteiktų teisę plaukioti visą navigacijos sezoną nurodytomis Masčio ežero vandens turizmo trasomis savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, kurių bendras variklių galingumas neviršija 150 AG (110 kW).
 
Aplinkos ministras K. Trečiokas atsižvelgė į prašymą ir išleido įsakymą, kuriame suteikiamas leidimas plaukioti savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, neviršijančiomis 150 AG (110 kW), visą navigacijos sezoną teikiant viešąsias paslaugas tik pažintinio vandens turizmo trasomis. Priemones švartuoti galima tik įrengtose prieplaukose, prie lieptų ir vandens turistų įlipimo bei išlipimo vietose.
 
 

Telšių rajono savivaldybės informacija
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama