NAUJIENOS

Gegužės 8 d. parodos „Lietuvių Šveicarija“ atidarymas Trakų viešojoje bibliotekoje

Kategorija:

Miestas:
Įžanga į Europos dienos šventę „AŠ + ES = 15 M.“ taps Šveicarijos lietuvių bendruomenės kilnojamoji fotografijų paroda „Lietuvių Šveicarija“, skirtos Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtiems „Pasaulio lietuvių metams“, atidarymu gegužės 8 d., 16 val. Ją pristatyti atvyks Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jūratė Caspersen.
Nors Šveicarija nėra ES narė, bet geografiškai yra Europoje, todėl Lietuvai tapus ES nare atsivėrė didelės galimybės bendrauti su ten gyvenančiais ir kuriančiais lietuviais. Vienaip ar kitaip ES sujungia mus visus bendriems tikslams.
Parodoje – dešimties Šveicarijos lietuvių fotografijos, kuriose įamžintas Šveicarijos lietuvių bendruomenės gyvenimas ir veikla, puoselėjant tautinį tapatumą, gimtąją kalbą ir kultūrą, o taip pat – šveicariškos tradicijos ir įspūdingiausi Alpių šalies gamtovaizdžiai. Tai – pasakojimas vaizdais apie mažos tautinės bendruomenės nueitą kelią nuo Antrojo pasaulinio karo pabėgėlių stovyklos susikūrimo iki šių dienų aktyvios lietuvių bendruomenės visuomeninės veiklos atspindžių.
Parodos dalyviai: Diana Brunner, Eglė Dranevičienė, Danutė Gudauskienė, Ilona Katkienė, Vilma Kinčiūtė-Kern, Rita Meyer, Feliksas Ostapenko, Rimas Sukarevičius, dr. Lijana Tagmann, Laima Jokimaitė-Tikuišienė.
Ekspoziciją sudaro 44 fotonuotraukos, 30 x 45 cm dydžio, atspaustos ant aliuminio plokštelių.
Paroda Trakų viešojoje bibliotekoje bus eksponuojama iki birželio 20 d. Kviečiame apžiūrėti parodą!
 
Trakų viešosios bibliotekos informacija
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

7 leciono (pamoka)Ko bijo Korona virusas?

Kaip išvengti emocinio apsinuodijimo

Reklama