NAUJIENOS

Gaujos mokomasis takas

Kategorija:

Miestas:
2003 metais Gaujos kraštovaizdžio draustinio teritorijoje prie Kalvių kaimo buvo įrengtas Gaujos mokomasis takas. Gaujos mokomojo tako įrengimo tikslas – pristatyti visuomenei ypač vertingą Gaujos upės slėnį. Pagal 1996–1998 metais atliktus Šalčininkų rajono bioįvairovės tyrimus, Gaujos upės slėnis išskirtas kaip viena iš vertingiausių rajono teritorijų. “…Gaujos upės slėnis pagal floristinę įvairovę yra reprezentatyvus Pietų Lietuvos vidutinės upės pavyzdys. … Biotopų fragmentacija labai didelė. Upės atkarpoje nuo Dieveniškių iki sienos su Baltarusija išlikę nemažai natūralių fitocenozių. Čia rasta net 431 augalų rūšis, daugelis jų nykstančios, retos arba saugotinos…” (dr. Linas Balčiauskas). 2001 metu augalijos tyrimų rezultatais Gaujos kraštovaizdžio draustinyje aptikta 447 rūšių augalų ir 92 rūšių samanų.
 Tako ilgis apie 1,7 km. Yra įrengta 18 stotelių (Pažintis su Gaujos kraštovaizdžio draustiniu; Gaujos slėnis; Senvagės; Vandens augalai; Kadagiai; Naudingieji augalai; Briedgaurynas; Paukščiai; Miškų priešgaisrinė sauga; Varliagyviai ir ropliai; Spygliuočių miškas; Žemapelkė; Juodalksnynas; Sodintas pušynas; Žinduoliai; Žuvys; Dieveniškių geomorfologinis draustinis; Vabzdžiai).
Tako trasos su natūralia danga ilgis apie 1,4 km., su medžio danga – apie 0,3 km. Dalis tako yra pritaikyta lankymui neįgaliesiems.
Šalia tako yra įrengta stovėjimo aikštelė, atokvėpio vieta. Tako trasoje yra 61 vnt. įvairios įrangos (informaciniai stendai, tilteliai, suolai, apžvalgos bokštas ir kt.). 2004 metais Gaujos mokamasis takas buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. 
 
Dieveniškių istorinio regioninio parko
Tel.\faksas (8 380) 46624
http://dirpd.am.lt
 

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Vaikų vasara muziejuje
Reklama