NAUJIENOS

Garsinis skaitymas ir virtuali viktorina vaikams apie dantukų priežiūrą

Kategorija:

Miestas:
Gražūs ir sveiki dantys – tai ne tik graži šypsena, bet ir geros sveikatos atspindys. Todėl dantų higienos mokymas turi prasidėti išdygus pirmam dantukui. Nuo ankstyvo higienos mokymo formuojasi įpročiai, kurių rezultatai išryškėja vėlesniame amžiuje.

Tarptautinė odontologų diena minima vasario 9-ąją neatsitiktinai. Istoriniai šaltiniai byloja, kad imperatoriaus Decijaus valdymo laikais Aleksandrijoje (Egipte) buvo persekiojami krikščionys, viena iš kurių buvo Šv. Apolonija. Jai buvo išrauti dantys, po to ji 249 m. vasario 9 d. sudeginta ant laužo. Ilgą laiką buvusi dantų skausmą kenčiančių žmonių globėja, XVIII a. prancūzo mokslininko odontologo P. Fušaro pastangomis tapo odontologų globėja. P. Fušaras siekė, kad sugedę pacientų dantys būtų gydomi ir atkuriami, o ne šalinami, kaip buvo tuo metu įprasta. Tokia istorija. Atėjus vasario 9-ajai, Tarptautinei odontologų dienai, Rūdiškių biblioteka pakvietė vaikus ir tėvelius pasikalbėti, prisiminti pagrindines dantukų priežiūros taisykles, pasitikrinti žinias viktorinoje „Noriu sveikų dantukų“ ir išgirsti istoriją apie tai, kad net monstrai valosi dantis. Italų rašytojos Jessicos Martinello knyga „Net monstrai valosi dantis!“ – tai pamokanti istorija apie tai, kas nutiko mergaitei, kuri nenorėjo valytis dantukų. 

Visiems pasaulio vaikams dar kartą primename – valyti dantukus reikia ryte ir vakare, mažiausiai dvi minutes. Su dantų pasta, nes ji sukuria magiškus šarvus. Daugiau valgyti pieno produktų, nes nuo jų stiprėja dantys. Graužti šviežius vaisius ir daržoves, jie pramankština. O pats svarbiausias patarimas – vengti cukraus ir saldainių! Taip, mes irgi sutinkame, čia pati sunkiausia dantukų priežiūros dalis.

Pasinaudoję knygos patarimais, palinkėjome vaikams paversti dantukų valymą smagiu žaidimu, pasitelkiant vaizduotę: vieną dieną valant stovėti ant kairės kojos, kitą – ant dešinės, trečią – pasimaivant prieš veidrodį, ketvirtą – tampant ėduonies medžiotojais, penktą – o ką jūs sugalvotumėte?
Sėkmės dantukų priežiūros procese! Iki susitikimo bibliotekoje.
 
 
Danguolė Paliulienė
Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė
 
 

Reklama