NAUJIENOS

Gargžduose svečiavosi žemės ūkio ministras Giedrius Surplys

Kategorija:

Miestas:
Penktadienį Gargždų muzikos mokyklos salėje vyko susitikimas su žemės ūkio ministru Giedriumi Surpliu. Ministrą lydėjo Nacionalinės mokėjimo agentūros, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro atstovai bei patarėjai, taip pat susitikime dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, vicemerė Audronė Balnionienė, Klaipėdos rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Vidmantas Buivydas. Svečiai pristatė žemės ūkio aktualijas, bendravo su gyventojais, atsakė į jų klausimus.
 
Pirmiausia žemės ūkio ministras Giedrius Surplys aptarė su žemės ūkiu susijusias aktualijas, būdingas problemas, pristatė Žemės ūkio ministerijos planus. „Išgirsti naujienas yra naudinga. Tokiu būdu jūs galite planuoti savo ateitį“, – teigė žemės ūkio ministras.
Giedrius Surplys nurodė, kad planuojama skirti kompensacijas nuo sausros nukentėjusiems žemdirbiams, kurių praėjusiais metais dėl sausros patirti nuostoliai sudaro ne mažiau kaip 30 proc. pareiškėjo bendros vidutinės metinės 2015–2017 m. produkcijos vertės pagal visus taisyklėse nurodytus augalus. Be to, pasak ministro, siekiama tobulinti ir draudimo sistemą, tad ūkininkus paragino drausti augalus ir pasėlius. Dar viena permaina, kurią tikimasi įgyvendinti – Lietuvos melioracijos sistemos atnaujinimas. Viliamasi, kad tai pavyks padaryti per 15 metų. Taip pat pristatyta informacija, aktuali pienininkams, kiaulių augintojams, ekologinių ūkių turėtojams, ūkininkams, norintiems gauti paramą, ir pan.
Susitikime dalyvavę ūkininkai, seniūnijų atstovai domėjosi melioracijos įrenginių tvarkymu, teiravosi, ar neplanuojama peržiūrėti išmokų už šienaujamas pievas, ar neketinama griežtinti taisyklių, reglamentuojančių srutų laistymą, ir t. t. Norintieji ir po susitikimo turėjo galimybę prieiti ir ministrui ar su juo atvykusiems specialistams asmeniškai užduoti rūpimus klausimus. Kai kuriuos pavyko išspręsti iš karto, kitų sprendimų sutarta ieškoti drauge su rajono meru Broniumi Markausku.
Susitikimo pabaigoje žemės ūkio ministras Giedrius Surplys įteikė padėkas veikliems ir pažangą padariusiems ūkininkams:
  • Mindaugui Žąsyčiui – už pažangų ir sėkmingą pienininkystės ūkio vystymą (Veiviržėnų sen.);
  • Vidmantui Buivydui – už pažangų ir sėkmingą ekologinio gyvulininkystės ūkio vystymą (Dovilų sen.);
  • Linui Ruškiui – už pažangų ir sėkmingą ekologinio gyvulininkystės ūkio vystymą (Judrėnų sen.);
  • Giedriui Lapinskui – už pažangų ir sėkmingą ūkininkavimą bei arimo tradicijų puoselėjimą (Vėžaičių sen.);
  • Petrui Vasiliauskui – už pažangų ir sėkmingą ūkininkavimą bei indėlį į melioracijos sistemų atnaujinimą (Priekulės sen.).
Taip pat už gerą, sąžiningą ir atsakingą darbą padėka įteikta Dovilų seniūnijos specialistei Vilijai Jurgutienei.
 
Rita Rapalienė
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos
Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama