NAUJIENOS

Gamtos prieglobstis šalia Vilniaus

Kategorija:

Miestas:
Vienus poilsiautojus traukia viešbučiai, kitus miesto pramogos, o trečius gamta. Miesto gyventojai turėdami proga stengiasi ištrūkti iš miesto gniaužtų ir keliauja į gamtos prieglobstį. Šiame straipsnyje papasakosime apie unikalią vietą esančią šalia Lietuvos sostinės, kuri sužavės ne tik gamtos mylėtojus.
Paslaptingasis ąžuolynas. Šis šimtametis Dūkštų ąžuolynas yra už 25 kilometrų nuo Vilniaus. Jis priklauso Neries regioniniam parkui, kuris yra įtrauktas į lankytinų vietų Lietuvoje dešimtuką.
Ąžuolyne esantis pažintinis takas tęsiasi apie 2 kilometrus, todėl pusantros valandos turėsite galimybę atgauti jėgas, pasimėgauti paukščių giesmėmis, pamatyti retus paukščius ir šikšnosparnius. Einant šiuo taku pamatysite daugiau nei 38 skulptūras, kurios vaizduoja Lietuvos legendų bei mitologijų personažus.
Dūkštų ąžuolynas yra vienas iš didžiausių ir seniausių natūralių ąžuolynų Lietuvoje., jis užima net 302 hektarų plotą. Ąžuolyne augančių medžių amžius yra apie 200 metų, o tai, kad ši vieta yra vertybė, pripažįsta net Europos Sąjunga.
Neįminti akmens raštai. Tame pačiame Dūkštų ąžuolyno parke daug dėmesio susilaukia nepaprastas akmuo su iki šiol neperskaitytais ženklais. Ant šio akmens galite rasti įvairių monetų, čekių ar bilietų, nes yra sakoma, kad jis neša laimę. Taip pat yra kalbama, kad ant šio šito akmens rašmenų padėjus ranką ir šiek tiek palaikius, pajusite sklindančią šilumą.
Keturių rašmenų įrašas iškaltas aiškiai ir yra 70 cm ilgio. Sklando kalbos, kad po šiuo akmeniu kažkada buvo užkasti pinigai. Yra dvi pagrindinės teorijos iš kur atsirado užrašai. Viena pasakoja, kad tai yra senąja rusų kalba kirilica parašytos raidės, kurios yra tarsi riboženklis. Kiti pasakoja, kad tai ne kirilica, o tai yra senųjų baltų rašmenų liekanos – runos. Tačiau nei viena iš teorijų dar nėra patvirtinta.
Šikšnosparnių rojus. Dūkštų ąžuolynas yra puiki vieta tiems kas mėgsta ekstremalius pojūčius ir nebijo susidurti su nakties padarais, kurie gyvena miške. Ąžuolynas yra daugelio gyvūnų, augalų ir grybų namai. Todėl ši vieta yra vertinga ne tik savo ilgaamžiais medžiais, bet ir gyvūnijos bei augalijos įvairove.
Tikriausiai daugeliui išgirdus šikšnosparnio pavadinimą, per kūną nubėga šiurpas. Tačiau jie nėra blogi ir nereikia jų bijoti ar nekęsti. Šiame miške galime pamatyti daugybę keistu inkilų, tai yra šikšnosparnių namai. Inkilai padeda šiems gyvūnams ramiai ištverti šaltąjį metų laiką. Ąžuolynę gausu senų medžių drėvių, todėl ši vieta yra tiesiog puiki gyventi šikšnosparniams.
Retų gyvūnų buveinė. Ąžuolyne yra perinčių juodųjų gandų pora. Šiuos paukščius retai kada galima pamatyti, dėl ko perėjimo vieta yra slepiama. Tačiau neverta nusivilti, nes vaikštant pažintiniu taku galima pamatyti skrendantį juodąjį gandrą.
Ąžuolyne gyvena ir didžioji miegapelė. Lietuvoje yra dešimt vietų, kur jos gyvena, o šiame parke yra net trys. Didžioji miegapelė pramiega didžiąją dalį metų – net septynis mėnesius.
 

Reklama