NAUJIENOS

Galinga jubiliejinio festivalio banga ritasi į Renavo dvaro sodybą

Kategorija:

Miestas:
Mažeikiškiai jau turėjo galimybę įsitikinti, kad dešimtą kartą organizuojamas tarptautinis meno festivalis „Mažeikiai 2016“, kurio globėjas yra Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys, atitinka pačius aukščiausius muzikos meno kriterijus, atliepia klausytojų poreikiui mėgautis puikiu meniniu meistriškumu, originaliomis idėjomis prisodrintomis programomis.
 Rugsėjo 21 d., trečiadienį, 18.00 val. jubiliejinio festivalio banga atsiris į Renavo dvaro sodybą (Dvaro g. 2, Renavas, Sedos sen., Mažeikių r.), kur vibrafono svaigiomis vibracijomis publiką kerės ukrainiečių muzikas Andrejus Puškariovas pristatydamas programą „Mano mėgstamiausi dalykai“.
1995 m. už kūrinius vibrafonui – ypatingų galimybių instrumentui solistui – A. Puškariovas tapo fondo „Nauji Ukrainos vardai“ prizininku. Keletą metų solistas – vibrafono virtuozas – su įvairiais ansambliais koncertavo savo šalyje. 1999 m. A. Puškariovas tapo Gidono Kremerio vadovaujamo kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ perkusininku. Su šiuo kolektyvu gastroliavo visame pasaulyje, dalyvavo orkestro įrašuose („Nonesuch“ įrašų kompanija). Kaip solistas timpanistas A. Puškariovas įrašinėjo ir CD „After Mozart“, kuris pelnė „Grammy“ (2001) ir Vokietijos „Echo“ (2002) apdovanojimus. Pataruoju metu A. Puškariovas vis dažniau groja duetu su G. Kremeriu, o orkestro koncertuose skamba jo aranžuotės vibrafonui, smuikui ir kameriniam orkestrui. Turbūt didžiausio pripažinimo sulaukė asmeninis jo projektas „Bach Vibrations“: A. Puškariovas aranžavo ir žinomų džiazo pianistų (Oscar Peterson, Dave Bruberbek, Chick Corea ir kt.) stiliumi įrašė penkiolika J. S. Bacho dvibalsių invencijų. Šis albumas pasaulį išvydo 2004 m. ir pateko į Vokietijos muzikos kritikų kasmet sudaromą geriausių įrašų sąrašą kaip novatoriškas muzikos atradimas. Vienas naujausių jo darbų – gruzinų kompozitoriaus Gija Kančeli muzikos kino filmams ir teatro spektakliams įrašai. Šį albumą Andrei įrašė su G. Kremeriu ir bandonijonistu iš Argentinos Dino Saluzzi.
Tad mažeikiškius ir rajono svečius kviečiame neatsispirti malonumui išsimaudyti įstabios muzikos garsuose. Koncertas nemokamas. Kvietimus prašome pasiimti Mažeikių kultūros centro kasoje.
 
https://www.youtube.com/watch?v=qZAouKLcGBU
Ryšių su visuomene skyrius
 

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama