NAUJIENOS

Galimybės investuotojams operatyviai pradėti verslą Panevėžio rajone

Kategorija:

Miestas:
Iš kairės: Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas ir generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius.

Panevėžio rajone, prie Ramygalos miesto, dar 2007 metais buvo suformuotas 12,4 ha ploto pramonės parkas, vadinamasis plynas laukas. Panevėžio rajono savivaldybė šią teritoriją buvo išnuomojusi verslo įmonei, kuri ketino pernuomoti sklypus investuotojams. Tačiau laikas bėgo, o teritorija investuotojų dėmesio taip ir nesulaukė. Praėjusių metų pabaigoje savivaldybė teismo keliu sutartį nutraukė. „Prieš kelias dienas buvau susitikęs su Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentu Sigitu Gailiūnu ir generaliniu direktoriumi Visvaldu Matkevičiumi ir tarėmės, kaip šia teritorija sudominti investuotojus“, –  sako Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis.
 
Teritorijoje įrengta infrastruktūra

Teritorijos privalumas – sutvarkyta visa besikuriančiai įmonei reikalinga infrastruktūra. „Joje sudarytos geros sąlygos verslui vystyti. Šiame valstybinės žemės plote esame įrengę visą plyno lauko investicijai reikalingą infrastruktūrą. Yra įrengtas  vandentiekis ir nuotekų surinkimas, nutiesta  elektros linija, atvestos gamtinės dujos. Taip pat yra sutvarkyti keliai ir privažiavimai. Kaip sako mūsų architektas, investuotojas po poros mėnesių galėtų pradėti statybas. Taigi teritorija pritaikyta norintiems operatyviai  pradėti veiklą investuotojams“, – teritoriją pristato rajono meras.

„Ir vienas svarbiausių teritorijos privalumų yra tai, kad ji yra visai šalia greitkelio „Via Baltica“. Taip pat pro šią teritoriją  praeis ir „Rail Baltica“. Taigi pramonės parkas logistikos atžvilgiu yra parinktas labai geroje vietoje, – merui pritaria ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius. – Be to, yra galimybė 20 ha teritoriją padidinti. Taigi investuotojams gali būti suteiktas daugiau kaip 30 ha sklypas. Ir, kaip per susitikimą mums sakė rajono meras, nebūtų problemų praplėsti inžinerinius tinklus, jei to reikėtų investuotojui.“

Kvalifikuoti darbuotojai – ne problema

Tiek meras, tiek ir rūmų generalinis direktorius pabrėžia dar vieną investuotojams patrauklų rodiklį – tai galimybė nesunkiai rasti kvalifikuotų darbuotojų. Dalis ramygaliečių jau dabar važinėja dirbti į Panevėžį, tad jie galėtų rasti darbo arčiau namų. Ir iki Panevėžio tik 25 kilometrai, tad dalis darbuotojų galėtų iš ten atvažiuoti. „Esant tokiam mobilumui, darbuotojai atvyktų ir iš kaimyninių rajonų, – dažną verslininką vis labiau jaudinantį privalumą iškelia Visvaldas Matkevičius. – Be to, Panevėžyje yra sukurta puiki specialistų rengimų bazė. Yra Kauno technologijų universiteto fakultetas, kolegija, kelios šiuolaikiškos ir operatyviai prie rinkos poreikių galinčios prisitaikyti profesinės mokyklos. Tad, manau, nebūtų problemų nei su reikalingų specialistų rengimu, nei su perkvalifikavimu.“

LEZ statusas – įmanomas

„Ne kartą ir su rūmų prezidentų Sigitu Gailiūnu analizavome, kodėl patogioje vietoje esanti teritorija nesulaukia investuotojų. Tačiau taip ir nepavyksta suprasti, kokia to priežastis. Galima daryti prielaidą, kad investuotojui svarbios ir mokestinės lengvatos, kurias jis gauna kurdamasis Laisvojoje ekonominėje zonoje. Ramygalos pramonės parkas tokių lengvatų neturi“, – svarsto Visvaldas Matkevičius.

Rajono meras Povilas Žagunis pabrėžia, kad savivaldybė jau domėjosi galimybe teritorijai suteikti Laisvosios ekonominės  zonos statusą. „Nors tai padaryti ir nėra labai paprasta, nes Seimas turi priimti įstatymo pataisą, bet įmanoma. Atsiradus realiam investuotojui imtumėmės žygių, kad toks statusas plynam laukui būtų suteiktas. Be to, ir savivaldybė turi galimybių suteikti kai kurių lengvatų, kaip investuotojo atleidimas nuo žemės nuomos mokesčio. Mes laukiame investuotojų ir esame pasirengę kuo palankesnėms jiems deryboms“, – teigia rajono meras.

„Lietuvos bendrajame plane yra numatytas ir Ramygalos pramonės parko vystymas, o tai reiškia, kad ateityje ten gali atsirasti ir Laisvoji ekonominė zona. Tokią galimybę patvirtino ir Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Tad pristatydami galimybes investuoti  Ramygalos pramonės parke, manau, galime kalbėti ir apie tai, kad šį teritorija gali įgyti Laisvosios ekonominė zonos statusą“, – mintimis dalijasi rūmų generalinis direktorius.

Naudinga ir ramygaliečiams

„Investuotojų atsiradimas atgaivintų Ramygalos miesto ir ekonominę, ir socialinę gerovę. Juk dabar per kiekvieną susitikimą su rajono vadovais žmonės kelia užimtumo, darbo vietų trūkumo problemą“, – svarsto Visvaldas Matkevičius.
Pasiteiravus, kokios krypties įmonės pageidautinos šioje teritorijoje, rajono meras Povilas Žagunis nelinkęs jų rūšiuoti – šiuolaikinės technologijos ir šiuolaikiniai reikalavimai užtikrina apsaugą ir nuo triukšmo, ir nuo dulkių, ir nuo kitos taršos.

Sėkminga bendradarbiavimo patirtis

„Tikiu, kad dirbdami kartu su savivaldybe, tikrai pritrauksime investuotojų. Juk ir Panevėžio laisvoji ekonominė zona ne iškart sulaukė populiarumo. Dabar ji beveik užpildyta, – optimistiškai nusiteikęs Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius. – Turime rezultatyvaus bendradarbiavimo su Panevėžio rajono savivaldybe pavyzdį – tai uždarosios akcinės bendrovės „Dominari“ atėjimas. Prie aplinkkelio įsikūrė didžiulis kompleksas. Dabar gamybinį plotą plečia dar 50 tūkst. kvadratinių  metrų. O juk šios bendrovės vadovai buvo pakėlę sparnus ir jau ketino keltis į Marijampolę.  Kartu su rajono savivaldybės vadovais mums pavyko juos įtikinti, kad verta investuoti Panevėžio rajone. Savivaldybė atsižvelgė į jų pageidavimus, o dabar jau džiaugiamės šios teritorijos plėtra. Prie įmonės atsirado ir žiedas, ir degalinė. Tad tikimės, kad ši bendradarbiavimo patirtis padės pritraukti investuotojus ir į Ramygalos pramonės parką.“
 
Karolina Baltmiškė
Danutės Pociuvienės nuotr. 
 

Reklama