NAUJIENOS

Galanterija: kas tai ir į ką ji klasifikuojama?

Kategorija:

Miestas:

Papuošalai, avalynė bei rankinukai gaminami iš skirtingų žaliavų, tačiau norint apibendrinti šią visumą ją įvardijame - galanterija. Tokio tipo parduotuves galime pamatyti vos ne visuose prekybos centruose, o toks skirstymas padeda galanterijos prekes atskirti nuo drabužių asortimento. 

Galanterija – …? 

Kadangi galanteriją sudaro skirtingos rūšys, tai logiška, jog žaliavos taip pat skirtingos. Kad galanterijos prekes būtų galima atskirti, jos yra klasifikuojamos į metalo, odos, tekstilės ir net parfumerijos bei kosmetikos prekes. Toks klasifikavimas padeda atskirti skirtingas kategorijų rūšis, tačiau smulkiąsias prekes sudeda į bendrą pavadinimą.  

Galanterijos klasifikavimas: metalas, oda, tekstilė

Metalo galanterija. Šią kategorija supa prekės, kurios pagamintos iš juodų, spalvotų bei mišrių metalų. Daugiausia prekių pagaminta iš anglies plieno su nikeliu arba chromo mišiniu. Metalo galanterijos prekės yra siuvimo, juvelyrinių dirbinių, plaukų priežiūros, drabužių aksesuarų bei namų ūkio prekės.

Odos galanterija. Šios kategorijos prekės yra itin paplitusios per visą rinką. Ypač gaminiai iš dirbtinės odos. Iš dirbtinės odos yra gaminami rankinukai, kuprinės, piniginės, diržai, pirštinės, avalynė ir pan. Šiuolaikinėje madoje yra itin populiarūs drabužiai t.y. odinės suknelės, sijonai, paltai. Iš odos pagamintos prekės visada atrodo ekstravagantiškai bei klasiškai. 

Tekstilės galanterija. Ši kategorija apima ganėtinai platų asortimentą. Jam priklauso siūlai, įvairūs audiniai ( juostiniai, pinti, megzti ir pan.), užuolaidos, skėčiai, patalynė. Šią kategoriją išskaido į skirtingus tipus. Taip paprasčiau atskirti, norint panaudoti priemonės skirtingiems tikslams. 

Plaukų priežiūros priemonės, kosmetika bei parfumerija – galanterija!

Grožio prekės yra priskiriamos prie galanterijos, tačiau yra išskaidoma į skirtingas kategorijas:

plaukų priežiūros prekės. Šiai kategorijai priskiriamos vos ne visos prekės, kurios yra susijusios su plaukų kirpimu t.y. šukos, žirklės, kirpimo mašinos, bigudukai ir pan. Taip pat plaukų segtukai ir įvairūs papuošimai, kurie būna plaukuose. Žinoma, metalas, kuris yra plaukų prekėse, turi būti nekenksmingas ir netoksiškas, kadangi jis gali pakenkti ne tik plaukams, bet ir žmogaus sveikatai.

Kosmetika. Šią galanterijos kategoriją apima ne tik makiažo priemonės, bet ir šampūnai, kremai, dantų pasta, dušo želė ir pan. Ši kategorija yra itin akylai stebima, kadangi visi šie produktai naudojami ant žmogaus odos. Visos šios prekės turi nedirginti bei nealergizuoti. 

Parfumerija. Tai yra „skaniausia“ galanterijos kategorija. Ji apima labai platų asortimentą, kadangi tai gali būti ne tik kvepalai, bet ir kūno/ drabužių purškikliai bei namų purškalai. Taip pat parfumerijos gaminiai naudojami tiesiai ant odos arba aplink žmones, todėl kvapai turi būti pagaminti iš netoksiškų, aukštos kokybės žaliavų.
Perkant parfumerijos gaminius reikia atkreipti dėmesį į išorinę produkto išvaizdą, žymėjimą, konsistenciją bei sudėtį. Jeigu bent vienas iš šių elementų yra pažeistas, geriau pasiteirauti prekyvietės konsultanto!

Aistė Bielinė


Reklama