NAUJIENOS

Gabrielė Stonkutė: džiaugiuosi pasirinkusi Panevėžį

Kategorija:

Miestas:
Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos auklėtinė Gabrielė Stonkutė yra Lietuvos jaunimo bokso, Lietuvos suaugusių bokso bei Europos jaunimo bokso čempionė. Šiais metais Gabrielė turėjo kovoti dėl kelialapio į olimpines žaidynes. Šiandien ji sutiko pasidalinti mintimis apie savo boksininkės karjerą.

Kada pirmą kartą užsidėjai bokso pirštines?

Aš gimiau ir augau Kretingoje. Trylikos metų tėtis pirmą kartą atvedė mane į bokso sporto salę. Pati nelabai pamenu pirmo karto, bet treneriai sakė, kad man patiko. „Užsikabinau“ ir pradėjau lankyti.

Kas buvo tavo treneriai?

Kretingoje mane treniravo broliai Aivaras ir Tomas Balsiai. Vėliau man teko mokytis Šilutėje pas trenerį Vincą Murauską. Dabar mano treneris Julius Kibas. Tai tikrai puikus, geras treneris. Apie jį tik geri atsiliepimai.

Kada buvo pirmosios oficialios varžybos ringe ir kaip tau sekėsi?

Į pirmąsias oficialias varžybos kartu su Lietuvos rinktine važiavau dar nesitreniravusi nė metų. Pamenu Serbijoje vyko turnyras ir man teko kovoti prieš indę. Kai pamačiau savo varžovę išsigandau: ji buvo aukštesnė ir svėrė daugiau už mane. Pralošiau varžybas bet atsilaikiau tris raundus. Treneriai mane padrąsino ir aš treniravausi toliau.

Neaplanko noras mesti bokso?

Po svarbaus pralaimėjimo aplanko tas noras ir pagalvoju, kad šis sportas ne man. Bet po kitų laimėtų kovų vėl sugrįžta pasitikėjimas savimi, patikiu, kad galiu ir treniruojuosi toliau.

Gal turi kokį nors ritualą, kurį atlieki prieš einant į ringą?

Ne, neturiu ir jo nereikia. Tiesiog nusiteikiu kovai ir kovoju.

Esi Europos čempionė. Kaip jautiesi?

Tikrai labai svarbus pasiekimas. Prisiminimai išlikę iki dabar. Daug dirbau, išpildžiau savo svajonę ir tuo labai džiaugiuosi.

Ar daug medalių turi?

Dabar laukiu kol tėtis įrengs sekciją, į kurią galėčiau sudėti visus savo trofėjus: laimėtas taures, medalius. Jų turiu tikrai nemažai. 

Kodėl pasirinkai Panevėžio sporto gimnaziją?

Mane į Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnaziją pakvietė Lietuvos moterų bokso treneris Darius Katkevičius. Jis sakė, kad čia sportininkams sudarytos labai geros sąlygos.

Tai kokios sąlygos mokytis, sportuoti Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje?  

Labai džiaugiuosi priėmusi sprendimą atvykti mokytis į Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnaziją. Čia man žymiai geresnės gyvenimo, mokslo ir treniruočių sąlygos. Gyvenu bendrabutyje prie pat mokyklos, tad nereikia jaudintis, skubėti ir galvoti pavėluosiu ar ne. Tikrai nesigailiu, kad pasirinkau Panevėžį. Be to turiu labai gerą trenerį Julių Kibą.

Ar planuoji savo gyvenimą susieti su sportu?

Taip, planuoju, tik dar nežinau ar liksiu Panevėžyje ar važiuosiu mokytis į Kauną. Dar neapsisprendžiau. Esu abiturientė, tad greitai teks priimti sprendimą.

Ar teko gyvenime panaudoti sportinius įgūdžius?

Neteko, nes aš labai ramus žmogus ir nesu konfliktiška asmenybė. Man pakanka treniruotėse išsilieti.

Ką patartum jaunimui, kuris nesportuoja, o sėdi prie kompiuterių?

Manau kiekvieno pasirinkimas – sportuoti ar nesportuoti. Tik galiu pasakyti, kad sportas stiprina imuninę sistemą, gerina sveikatą. Patarčiau jaunimui nugalėti tingumą, perlipti per save ir pajudėti.  
 
G. Stonkutės asm. archyvo nuotr.
Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos informacija
 

Reklama