NAUJIENOS

G. Landsbergis: Kaimynystėje siautėjant diktatoriams, JAV vaidmuo regione svarbesnis negu bet kada anksčiau

Kategorija:

Miestas:
Birželio 1 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vilniuje viešinčiais JAV senatoriais Cynthia Jeanne Shaheen, Robertu Portmanu ir Christopheriu Scottu Murphy‘u.
 
Ministras pabrėžė, kad JAV senatorių vizitas Europoje yra ypač svarbus po „Ryanair“ lėktuvo užgrobimo praėjusią savaitę ir patvirtina JAV įsipareigojimus transatlantinei vienybei ir solidarumui, taip pat JAV lyderystę, ginant demokratines vertybes ir žmogaus teises Europoje ir globaliame kontekste.
 
„Labai vertiname šį JAV senatorių vizitą. Mūsų kaimynystėje siautėja du diktatoriški režimai. Labai aiškiai pasakiau, kad didesnis JAV vaidmuo užtikrinant saugumą regione dabar yra dar svarbesnis negu bet kada anksčiau. Reaguodami į vis labiau prastėjančią žmogaus teisių padėtį,  besitęsiantį opozicijos persekiojimą Baltarusijoje, neseniai įvykusį civilinio orlaivio užgrobimą ir žurnalisto Ramano Pratasevičiaus ir EHU studentės Sofios Sapegos sulaikymą, turime telkti bendras pastangas JAV ir Europos Sąjungoje. Turime pademonstruoti solidarumą su nukentėjusiais nuo režimo Baltarusijos žmonėmis jų kovoje už demokratinę šalies ateitį ir pasiųsti aiškią žinią Baltarusijos režimo atstovams, kad jų veiksmai susilauks atsako, įskaitant tolimesnes sankcijas“, – teigė ministras G. Landsbergis.
 
Susitikime aptarta regioninio saugumo situacija. Ministras padėkojo senatoriams už jų paramą Lietuvos ir Baltijos regiono saugumo stiprinimui bei kvietė JAV stiprinti karinio buvimo Lietuvoje pajėgumus, kartu vykdyti karinius mokymus ir pratybas.
 
Po vizito Lietuvoje senatoriai lankysis su vizitu Ukrainoje ir Sakartvele.
 
URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas
Visuomenės informavimo skyrius

Reklama