NAUJIENOS

G. Landsbergio pirmojo vizito į Rygą metu aptartas Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo stiprinimas

Kategorija:

Miestas:
Gabrielius Landsbergis susitiko su Latvijos prezidentu Egiliu Levitu

Vasario 12 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu lankėsi kaimyninėje Latvijoje, kur  susitiko su Latvijos prezidentu Egiliu Levitu, Saeimos pirmininke Inara Murniece ir užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi.
 

Su Saeimos pirmininke Inara Murniece

Susitikimų su Latvijos vadovais metu buvo kalbama apie COVID-19 pandemijos keliamus iššūkius, regioninį saugumą ir gynybą, energetikos, branduolinės saugos, transporto infrastruktūros klausimus bei kitus regioninės ir tarptautinės dienotvarkės aspektus. Susitikimų metu ministras taip pat kėlė Astravo atominės elektrinės elektros energijos nepirkimo užtikrinimo klausimą.

 
Su užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi

Vasario 12 dieną taip pat minima 100 metų sukaktis, kuomet Latvija de jure pripažino Lietuvos nepriklausomybę. „Tai – puiki proga įvertinti ne tik tai kas pasiekta, bet taip pat ir apgalvoti, kaip Lietuva ir Latvija galėtų sustiprinti savo bendradarbiavimą“, – teigė ministras G. Landsbergis.
 
Rygoje ministras taip pat apsilankė Latvijos užsienio reikalų ministerijos surengtoje parodoje, skirtoje paminėti Latvijos vyriausybės 1921 metais paskelbtą Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo de jure 100 metų sukaktį.
 
Tai buvo pirmasis ministro G. Landsbergio vizitas į kaimyninę Latviją pradėjus eiti Lietuvos užsienio reikalų ministro pareigas.
 
URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas
Visuomenės informavimo skyrius

Reklama