NAUJIENOS

Folkloro ansamblis „Žibinyčia kviečia į jubiliejinį koncertą

Kategorija:

Balandžio 25d. 15 val. folklorinis ansamblis „Žibinyčia“ kviečia marijampoliečius ir visus Sūduvos krašto žmones bei svečius į jubiliejinį 10 - mečio koncertą Marijampolės kultūros centre.

Ansamblis „Žibinyčia“ dainomis, šokiais, muzika jau dešimt metų populiarina  Sūduvos krašto liaudies tradicijas, todėl jubiliejaus proga pasirengę dovanoti  nuostabų reginį ir atgaivą širdžiai. Pavadinimas „Žibinyčia“ įpareigoja šviesti ir dalinti savo šilumą, skleisti mūsų protėvių sukauptą gyvenimo patirtį, gaivinti jau užmirštas tradicijas.

Kolektyvas savo koncertinę veiklą pradėjo 2005 m. Ansambliečius - įvairių profesijų, įvairaus temperamento  ir amžiaus marijampoliečius - vienija jau dešimtmeti trunkanti bičiulystė, meilė muzikai,  dainai ir šokiui, noras pažinti ir puoselėti tradicinės kultūros palikimą.

Ansamblis per savo gyvavimo dešimtmetį visuomet reprezentavo savitą Sūduvos krašto folklorą daug koncertavo  ne tik Marijampolės mieste, savivaldybėje,  regione, bet  ir kituose Lietuvos regionuose.  Kolektyvas dalyvavo Dainų šventėse, folkloro festivaliuose, Lietuvos vardą garsino  tarptautiniuose folkloro festivaliuose Sicilijoje, Italijoje, Makedonijoje. 2009 m. vykusiame III tarptautiniame  folkloro  konkurse - festivalyje  „Saulės žiedas“ ansamblio kapela buvo apdovanota specialiu komisijos prizu, o 2014 m. festivalyje „Ant rubežiaus“  - nominacija „Šauniausia antros dienos tradicinė kapela“. „Žibinyčia“ ne kartą dalyvavo LRT laidų „Geras ūpas“  ir „Duokim garo“ varžytuvėse,  2010 - 2011m. sezono finale  laimėjo trečią vietą. 2013 m. ansamblis įrašė kompaktinę plokštelę  „Sūduvos krašto tradicinė muzika“.

Kolektyvas laukia visų šventėje, kad palinkėjimų įsiūbuotas dar ilgai gyvuotų ir smagiai dainuotų!

Danguolės Micutienės

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnybos vyriausioji specialistė

 


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Šventinės edukacinės programos vaikams

Esperanto – tarsi išsigelbėjimo ratasReklama