NAUJIENOS

Festivalis skleidžiasi vis spalvingesne muzikine puokšte

Kategorija:

Miestas:
Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis skleidžiasi vis spalvingesne muzikine puokšte. Rugsėjo 23 d., šeštadienį, 17 val. muzikos mėgėjų laukia dar vienas įsimintinas susitikimas su Kauno miesto simfoniniu orkestru (KMSO). Šis kolektyvas 2013 m. festivalio scenoje meistrišku grojimu atidavė pagarbą didingajam Giuseppe Verdi, kai pasaulis minėjo kompozitoriaus 200-ąsias gimimo metines.Šį kartą simfoninis orkestras, kuriam dėl daugybės įvairių projektų ir turiningų programų ruošimo sezono uždarymo kaip ir nebūna, klausytojams padovanos kompozitorių M. K. Oginskio, G. Verdi, G. Puccini, A. Dvořák, H. Berlioz, I. Kalman, J. Strauss, F. Lehar, B. Dvariono ir E. Balsio atliekamų kūrinių margaspalvę gamą.
KMSO sėkmės raktas, atrakinantis žymiausias pasaulio koncertines sales, – pasirodymuose pirmenybė teikiama tiems kūriniams, kurie praturtina, jaudina ir yra svarbūs, artimi žmogaus išgyvenimams. Šiemet kolektyvas, pasiruošęs skelbti13-ąjį koncertinį sezoną, duoklę žada atiduoti jautriausiam ir gražiausiam žmogaus jausmui – meilei: „Meilės tango“ – koncertas, kuriame su orkestru grosjaunas talentingas akordeonistas AydarGaynullin, skirtas Tarptautinei muzikos dienai. Sezonas tik prasideda, tad KMSO, kuriam vadovauja Algimantas Treikauskas, savo klausytojams pateiks dar ne vieną ypatingą, viliojančią muzikinę dovaną.
KMSO diriguos charizmatiškas jaunosios kartos dirigentas Modestas Barkauskas, kuris prieš septynerius metusiš prof. Juozo Domarko įgytą operinio ir simfoninio dirigavimo patirtį sėkmingai panaudoja ir savaip varijuoja su skirtingos sudėties bei paskirties orkestrais. Publika juo žavisi, o orkestrai pasitiki dirigento profesionalumu.
Scenoje kartu su KMSO pasirodys Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Viktorija Miškūnaitė (sopranas). Jos kūrybos kelias dar neilgas, tačiau pažymėtas svariais apdovanojimais: 2007 m. apdovanota specialia LR ministro pirmininko Gedimino Kirkilo padėka, 2013 m. – J. E. Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo raštu. 2015 m. už Manon vaidmenį LNOBT išrinkta Metų operos soliste, 2016 m. pelnė Auksinį scenos kryžių. Tai didelio talento ir dar didesnio darbo rezultatas – solistė juokais prisipažįsta, kad su scenos herojėmis tenka kartu miegoti...
Festivalio koncertų vedėjas – muzikologas Viktoras Gerulaitis. Festivalio renginiai nemokami.

Danutė Einikienė
Žemaičių dailės muziejaus vyr. fondų saugotoja
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Reklama