NAUJIENOS

Europos paveldo dienos Šiaulių „Aušros“ muziejuje

Kategorija:

Miestas:
Šiaulių „Aušros“ muziejus rugsėjo 20–22 d. kviečia į Europos paveldo dienoms skirtus renginius „Pažink ir pramogauk!“
 
 RUGSĖJO 20 D., PENKTADIENIS
 
12 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) nemokama ekskursija su malūnininku medinės architektūros technikos paveldo objekte – Žaliūkių vėjo malūne.
12 val. Nepriklausomybės paminklo Sukilėlių kalnelyje vyks atminimo lentų 1863–1864 m. žuvusiems sukilėliams atidengimo ceremonija.
14 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) nemokama ekskursija tarptautinėje parodoje „Susitikimas: dailininkės Sofija Romerienė ir Ona Römerienė“.
14 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) nemokama ekskursija, kurios metu lankytojai susipažins su tarpukario modernizmo architektūros pastate įsikūrusio muziejaus istorija, architektūra, veikiančiomis parodomis, edukacinėmis programomis, galės apžvelgti miesto panoramą terasoje ant stogo ir nusifotografuoti tikroje fotostudijoje.
15 val. Chaimo Frenkelio vilos parko rožyne (Vilniaus g. 74, Šiauliai) nemokama ekskursija „Rožės veidas. Sodininko diena“. Pradžia – prie įėjimo į Chaimo Frenkelio vilą.
15 val. Dviračių muziejuje (Vilniaus g. 139, Šiauliai) retrospektyvinė kino filmų programa „Šiauliai – dviratininkų miestas“. Filmo seansas nemokamas.
16 val. Radijo ir televizijos muziejuje (Vilniaus g. 174, Šiauliai) nemokama ekskursija ekspozicijoje „Garso ir vaizdo atkūrimo prietaisai“.
 
RUGSĖJO 21 D., ŠEŠTADIENIS
 
13 val. Radijo ir televizijos muziejuje (Vilniaus g. 174, Šiauliai) nemokama ekskursija ekspozicijoje „Garso ir vaizdo atkūrimo prietaisai“.
14 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) nemokama ekskursija, kurios metu lankytojai susipažins su tarpukario modernizmo architektūros pastate įsikūrusio muziejaus istorija, architektūra, veikiančiomis parodomis, edukacinėmis programomis, galės apžvelgti miesto panoramą terasoje ant stogo ir nusifotografuoti tikroje fotostudijoje.
15 val. Dviračių muziejuje (Vilniaus g. 139, Šiauliai) nemokama ekskursija ekspozicijoje „Dviratis technologijų pasaulyje“.
 
RUGSĖJO 22 D., SEKMADIENIS
 
15 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) nemokama ekskursija, kurios metu lankytojai susipažins su tarpukario modernizmo architektūros pastate įsikūrusio muziejaus istorija, architektūra, veikiančiomis parodomis, edukacinėmis programomis, galės apžvelgti miesto panoramą terasoje ant stogo ir nusifotografuoti tikroje fotostudijoje.
19 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) rudens lygiadienio ir Baltų vienybės dienos minėjimas. Įėjimas nemokamas.
Žaliūkių malūnininko troboje muziejaus lankytojų lauks aktorės Rasos Rapalytės muzikinis mono spektaklis „Man ilgu“. Nostalgiškoje programoje, sukurtoje remiantis Aldonos Ruseckaitės knyga „Žemaitės paslaptis“, – muzikinių laiškų istorija apie garbaus amžiaus moterį. Vakaro metu skambės žemaitiški tekstai, perpinti portugališkomis dainomis ir ritmais. Ilgesio temą jautriai atspindės Sezarijos Evoros dainos. Drauge su aktore pasirodys muzikantai – Daumantas Slipkus (klavišiniai) ir Gediminas Laurinavičius (perkusija).
Vaikų lauks senoviški žaidimai, piemenų duonos kepimas ir kitos pramogos. Sutemus prie Žaliūkių vėjo malūno bus uždegtas baltų vienybės sąšaukos laužas ir sudeginti tradiciniai Rudens lygiadienio simboliai, nupinti iš šiaudų. Taip pat bus atliekama laužo ugnies pernešimo į trobą apeiga. Kartu prie laužo būti ir vienytis kvies Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblis „Vieversėlis“ (vad. Arūnas Stankus).
 
VISOMIS DIENOMIS
 
Šiaulių „Aušros“ muziejus kviečia ne tik aplankyti jo padalinius, bet ir išbandyti muziejininkų sukurtus interaktyvius maršrutus leidžiančias savarankiškai pažinti Šiaulių miestą ir jo istoriją.
 
Interaktyvus maršrutas „Žydų paveldo objektai Šiauliuose“
Į savo išmaniuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius parsisiuntus „IZItravel“ programėlę ir nurodžius vietovardį „Šiauliai“ matomas maršruto „Žydų paveldo objektai Šiauliuose“ žemėlapis, informacija apie objektus, svarbius Šiaulių žydų istorijai, jų istorinius vaizdus. Maršrutas parengtas lietuvių ir anglų kalbomis. Maršrutą galima peržiūrėti ir internetinėje erdvėje – https://izi.travel/en/browse/fe8e7999-92d7-4014-bce0-046d04dd9914?lang=lt
 
Orientacinis žaidimas „Atrask Frenkelių paveldą Šiauliuose“
Orientacinis žaidimas, skirtas Frenkelių šeimos paveldui Šiauliuose pažinti. Į savo išmaniuosius telefonus atsisiuntę „Actionbound“ programėlę, žaidėjai turės atlikti įvairias duotas užduotis - rasti tam tikrą vietą Frenkelių fabrikę, rasti ir nuskenuoti QR kodus, atsakyti į klausimus ir vykdyti kūribines užduotis (fotografoti, filmuoti). Žaidimo tikslas - kuo greičiau atlikti visas užduotis ir surinkti kuo daugiau taškų.
Ekskursija „Tarpukario modernizmas. Šiauliai“
Ekskursijos lankstinukus galite nemokamai pasiimti Fotografijos muziejuje arba atsisiųsti čia –  https://www.archfondas.lt/files_uploaded/A[ekskursijų]F/ekskursiju%20zemelapiai/Siauliai_%20tarpukaris_zemelapis.pdf


Jolita Kirkilaitė
Šiaulių „Aušros“ muziejaus
Ryšių su visuomene skyrius

Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Lietiniai su vištiena ir pievagrybiais

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama