NAUJIENOS

Europos paveldo dieną – pasivaikščiojimas po Simną

Kategorija:

Miestas:
Kiekvienais metais rugsėjo mėnesį Alytaus rajono savivaldybė organizuoja Europos paveldo dienoms skirtus renginius ir pristato vis kitą jo sritį. Šiemet rugsėjo 20 d. Simne vyko pažintinis pasivaikščiojimas ir viktorina ,,Kultūros paveldas Simne: pažink ir pramogauk“.
Simnas yra viena anksčiausiai Užnemunėje atsiradusių gyvenviečių. Neatsitiktinai miesto istorinė dalis yra įtraukta į Kultūros vertybių registrą, tačiau jame yra ir daugiau kultūros paveldo objektų, istorinių pastatų. Juos ir aplankė pažintinio pasivaikščiojimo dalyviai.
Apie Europos paveldo dienas, jų istoriją susirinkusiesiems papasakojo savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vyr. specialistas Vytenis Skendelis, su įdomiausiomis Simno miesto vietomis, istorijos faktais supažindino Simno gimnazijos moksleiviai bei Alytaus turizmo informacijos centro vyr. specialistė Birutė Malaškevičiūtė.
Pažintinio pasivaikščiojimo su Simnu dalyviai  aplankė ir išgirdo pasakojimus apie miesto istorinį centrą, sinagogą, Lietuvos partizanų kapus, esančius kapinėse, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią bei joje esančias vertybes.
Renginio pabaigoje bažnyčioje vyko viktorina, buvo užduodami klausimai apie pasivaikščiojimo metu aplankytus objektus, Simno miesto istoriją, Europos paveldo dienas. Teisingai į juos atsakiusieji namo iškeliavo su laimėtais įvairiais siuvenyrais ir leidiniais.
 
Alytaus rajono savivaldybės informacija
 
 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Idealistoj neniam maljuniĝas100 metų Pakaunėje

100 metų Pakaunėje

Pirmoji šiais metais Kauno rajone 100 metų jubiliejų švenčia Marijona Juočienė. Nuo gimimo Kauno rajone gyvenanti moteris jau daugiau kaip 60 metų dienas leidžia miškų apsuptame Garanciškės kaime, Garliavos...

Reklama