NAUJIENOS

Europos judumo savaitės renginiai Alytaus rajone

Kategorija:

Miestas:
Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis visoje Europoje vyksta judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai vyks ir Alytaus rajone. Šia kampanija Europos šalių vietos valdžios institucijos raginamos inicijuoti ir skatinti darnų transporto priemonių naudojimą. Kampanijos organizatoriai skelbia šių metų Europos judumo savaitės temą – Žingsniuokime kartu!
 
Alytaus rajono gimnazijos jungiasi prie kampanijos veiklų ir visą savaitę skiria atkreipti dėmesį į saugų vaikščiojimą ir važiavimą dviračiu bei naudą mūsų sveikatai ir aplinkai.
 
Daugų Vlado Mirono gimnazijoje rugsėjo 20 dieną vyks tradicinis kasmetinis mokinių dviračių žygis maršrutu Daugų Vlado Mirono gimnazija–Mirono koplyčia. Jame ketina dalyvauti per 100 gimnazijos mokinių. Kas norės, galės rinktis kitą distanciją ir 14 val. leistis į žygį dviračiu „Aplink Daugus“ arba į žygį pėsčiomis Didžiulio ežero pakrante. Visų lauks „Linksmoji estafetė“. Renginiais siekiama atkreipti dėmesį ne tik į kampanijos tikslus, bet ir ugdyti poreikį domėtis sveika gyvensena. Renginį organizuoja Alytaus rajono meno ir sporto mokykla.
 
Rugsėjo 16 dieną Miroslavo gimnazija organizuoja Olimpinės mylios ėjimą ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo klasių mokiniams. Vyresni gimnazijos mokiniai olimpinę mylią galės nubėgti. Renginio metu taip pat vyks įvairūs judrieji žaidimai ir judriosios estafetės.
 
Simno gimnazija rugsėjo 16 dieną savo pradinukus pakvies į judriuosius žaidimus, kuriuos jiems organizuoja vyresnieji mokiniai. 17 dieną mokiniai ir mokytojai eis į ekologinį žygį pėsčiomis Giluičio ežero pakrante, kurio metu bus surinktos ir šiukšlės, o 18 dieną gimnazistai į mokyklą ketina važiuoti dviračiais ir paspirtukais. Visą savaitę vainikuos rugsėjo 20 dieną masinis visos gimnazijos šokis, futbolo turnyras „Simno pendėlis“ ir sveikatingumo estafetės.
 
Rugsėjo 16 dieną Butrimonių gimnazija pradinių klasių mokiniams rengia individualią estafetę „Lobio paieškos“, kurios metu mokiniai parke ieškos paslėptos staigmenos. Rugsėjo 17 dieną gimnazijos parke vyks VI-asis solidarumo bėgimas „Gelbėkim vaikus“, 18 dieną gimnazijoje pamokų pertraukos vyks šokio ritmu – mokiniai ir mokytojai šoks įvairių stilių šokius vidiniame gimnazijos kiemelyje. Rugsėjo 20-ąją Butrimonių gimnazistai dalyvaus tarpklasinėse futbolo varžybos, o 21 dieną gimnazija žygiuos „Birutiečių žygyje“, kuris vyks Alytuje. Savaitgalį butrimoniškiai skatinami praleisti akyvų savaitgalį dalyvaudami šiaurietiško ėjimo žygyje.

 
Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcis skyrius rugsėjo 16–19 dienomis kviečia į rytines mankštas, kartu pašokti, dalyvauti tinklinio varžybose, estafetėse, sužaisti futbolą ar badmintoną, o į mokyklą vykti dviračiais ar paspirtukais. Penktadienį, rugsėjo 20 dieną, pradinės klasės mokiniai leisis į žygį prie Nemuno, o vyresnieji išvyks į Pasvalio rajoną.
 
Simno specialiojoje mokykloje taip pat vyks įvairiausios veiklos: rugsėjo 16 dieną mokyklos bendruomenė kviečiama į renginį „Apibėk mokyklą“, 17 diena – į išvyką „1000 žingsnių“, 18 dieną mokyklos mokiniai bandys įveikti kliūtis, o savaitę užbaigs penktadienį vyksiantis „Lobio  ieškojimas“.
 
Tyrimai rodo, kad dviratininkai vidutiniškai gyvena dvejus metus ilgiau nei juo nevažinėjantys, o 25 minutės pėsčiomis per dieną gali prailginti Jūsų gyvenimą iki septynerių metų!
 
Daugiau informacijos apie kampaniją „Europos judumo savaitė“ rasite: http://am.lrv.lt/lt/apie-ministerija/akcijos-ir-kampanijos/europos-judumo-savaite/europos-judumo-savaite-2019
 
 
 
Alytaus rajono savivaldybės informacija
 

Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Lietiniai su vištiena ir pievagrybiais

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama