Europos dienos šventė Trakuose
  NAUJIENOS

Europos dienos šventė Trakuose

Kategorija:

Miestas:
Gegužės 9 d. Trakų viešoji biblioteka visus trakiečius ir miesto svečius kviečia švęsti Europos dieną!
Šventės  „AŠ + ES = 15 M.“ programa:

 
Gegužės 8 d., Trakų viešojoje bibliotekoje:
16.00 val. Parodos „Lietuvių Šveicarija“ atidarymas. Parodą pristatys Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jūratė Caspersen.
Gegužės 9 d.
10.00 val. Europos medelio sodinimas Trakų lopšelio-darželio „Obelėlė“ kieme.
Miesto aikštėje prie Trakų viešosios bibliotekos:
12.00 val. Kūrybinės dirbtuvės „Aitvarų gamyba“. Kiekvienas ant pasigaminto aitvaro užrašysime sveikinimą Lietuvai 15-os metų narystės Europos Sąjungoje proga ir balsuosime už Europos Parlamentą, užrašydami nebūtinai konkrečią pavardę, bet atiduosime savo balsą už pamatines ES vertybes: taiką, saugumą, bendruomeniškumą, laisvę, lygybę ir pan.
12.00–17.00 val. Akcija „Būk sveikas europietis“. Šventės dalyvių lauks sveikuoliška arbata, mankšta ir staigmenos.
13.00 val. Šventės atidarymas. Lietuvos ir ES himnas, vėliavų pakėlimas, sveikinimo žodis.
13.30 val. Aitvarų paleidimas į orą „Paskleisk savo balsą į erdvę“. Paleisdami aitvarus į erdvę – paskleisime savo balsus už Europos Parlamentą ir sveikinimus visai Europai.
14.00 val. Koncertas. Koncertinę programą atliks YAMAHA muzikos mokyklos ukulėlių orkestras su vadove Asta Mačėne, šokio teatras „Solė“ (vad. Sofiko Lavrukaitis), atlikėjas Giedrius Arbačiauskas.
15.00 val. Diskusija gyventojams „Diskusijų tribūna“. Dalyviai: istorijos mokslų daktarė, visuomenininkė, Visuomeninio rinkimų komiteto narė, kandidatė į Europos Parlamentą Rasa Čepaitienė;  LR Seimo narė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos veiklos koordinatorė, jaunimo organizacijos „Rytojaus Lietuva“ narė, kandidatė į Europos Parlamentą Rūta Miliūtė; „Improvizacijos teatro“ aktorius Kirilas Glušajevas; aktorius, filmų garsintojas, dainų autorius ir atlikėjas Giedrius Arbačiauskas.
15.00 val. Vaikams skirtos veiklos „Vaikų miestelis ir Europa“.
18.00 val. Trakų viešojoje bibliotekoje rež. Luis Ortega filmo „Angelas“ („El Ángel“, 2018) peržiūra.
 
Kviečiame dalyvauti!
Trakų viešosios bibliotekos informacija
 

Reklama