NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Europarlamentarai siekia panaikinti prekybos internetu kliūtis

Kategorija:

Miestas:
Antradienį Europos Parlamento Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos komitetas pritarė teisės akto projektui, kuriuo siekiama panaikinti nepagrįstas kliūtis internetu įsigyti prekių ar paslaugų iš kitų ES šalių.
 
Siūlomas reglamentas neįpareigoja įmonių pristatyti savo prekes ar paslaugas į kitą ES šalį. Tačiau jei suteikiama galimybė gauti prekę ar paslaugą prekiautojo šalyje ir vartotojas su tuo sutinka, nebūtų galima neleisti jos įsigyti arba padidinti jos kainą vien dėl to, kad vartotojas gyvena ar lankosi kitoje ES valstybėje.
 
Europarlamentarai siekia papildomai įtvirtinti teisę užsisakyti skaitmeninį neaudiovizualinį turinį (pavyzdžiui, elektronines knygas, muziką, žaidimus ar kompiuterines programas) ar elektronines paslaugas (tokias kaip duomenų saugojimo) iš kitos ES valstybės tiekėjo, jei pastarasis turi teisę platinti minėtą turinį vartotojo šalyje ir tai nepažeidžia autorių teisių.
 
Savo ruožtu siekiama uždrausti prekiautojams internetu automatiškai be vartotojo sutikimo jį peradresuoti į kitą tinklalapį, nebent to reikalauja įstatymai (pvz., nepilnamečių apsaugos).
 
Siūloma, jog reglamentas kol kas neapimtų garso ir vaizdo, finansinių, transporto, elektroninių ryšių bei sveikatos paslaugų, tačiau norima įpareigoti Europos Komisiją per trejus metus tai persvarstyti.
 
Komiteto nariai (31 už, 2 prieš, 1 susilaikė) suteikė mandatą EP atstovams derėtis su ES Taryba dėl galutinio šio reglamento teksto.

 
Išsamiau šia tema:
http://www.europarl.europa.eu/committees/en/imco/subject-files.html?id=20170217CDT01221
 
http://www.europarl.europa.eu/thinktank/en/search.html?word=Geo-blocking+and+discrimination
 
http://europa.eu/rapid/press-release_IP-16-922_en.htm
 
Vaizdo ir garso medžiaga: http://audiovisual.europarl.europa.eu/geo-blocking
 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama