NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Estetinis plombavimas: ar brangu?

Kategorija:

Miestas:
Estetinis dantų plombavimas yra saugus gydymo būdas, tausojantis dantų audinį, kurio metu spalvos, skaidrumas, dantų forma gali būti pakeistos arba grąžinamos panaudojant kompozicines medžiagas, taip pat gali būti atkurti susidėvėję ar stipriai pažeisti dantys. Taip pat gali būti pašalinti nepageidaujami tarpai tarp dantų ir pan.
Galima teigti, jog šiais laikais estetinis plombavimasgreičiausiai yra mažiausiai invazinė ir greičiausia gydymo procedūra. Jos tikslas – gražūs dantys, leidžiantys žmogui vėl nevaržomai šypsotis. Atkuriant savus dantis naudojami užpildai iš kompozitinių medžiagų, sukurtų pagal nanotechnologijas, ir kurių fizinės bei cheminės savybės yra panašios į dantų kietųjų audinių savybes. Atstatomas dantų dydis, forma.
Estetinis plombavimas ypač efektyvus tokiais atvejais, kai dantys yra labai nusidėvėję (nuskilę, pažeisti ėduonies, iš prigimties nėra gražios formos arba jų forma yra pasikeitusi dėl vienokių ar kitokių neigiamų veiksnių.
Svarbu pabrėžti, jog atliekant estetinį plombavimą neliečiami sveiki dantų audiniai. Procedūros metu pašalinami ėduonies pažeisti dantų paviršiai, seni užpildai. Taigi estetinis plombavimas – procedūra, tinkanti tiems pacientams, kurie nori išsaugoti kuo daugiau danties audinių.
Estetinį plombavimą galima atlikti visiems dantims, ne tik priekiniams, kaip kai kurie žmonės mano. Be to, ši procedūra nėra skausminga, nes ją atliekant naudojama vietinė nejautra. Nemaloniausias momentas yra tuomet, kai leidžiami vaistai. Tačiau Vilniaus centro odontologijos klinika Denticija pagalvojo ir apie tai, todėl prieš leidžiant vaistus naudojama aplikacinė nejautra, t. y. dantenos patepamos nuskausminamąjį poveikį turinčia medžiaga. Tad, jaučiamas tik minimalus diskomfortas.
Jeigu viskas vyksta itin sklandžiai vieno vizito metu galima atkurti net 4-6 priekinius dantis, todėl rezultatas matomas iš karto po procedūros. Beje, po estetinio plombavimo procedūros nereikia niekaip ypatingai prižiūrėti dantų. Tereikia laikytis įprastų higienos reikalavimų. Nenaudoti kietų dantų šepetėlių ar dantų pastos su abrazyvinėmis dalelėmis.
Estetinis plombavimas: kaina gali būti įvairi. Jeigu restauruojamas priekinis dantis, kaina yra nuo 110 eurų. Krūminio danties restauravimas kainuoja nuo 98 eurų. Pilnas estetinis danties restauravimas kainuoja nuo 145 eurų.
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Reklama